SOK 65 logoZ dniem 1 lutego 2018 z mapy kulturalnej Słupska zniknęły dwie wyspy, za to pojawił się nowy kontynent. Decyzją Rady Miejskiej z dnia 28 grudnia 2017 SOK i Młodzieżowe Centrum Kultury zostały połączone, tworząc nowy "Słupski Ośrodek Kultury".

SOK A.D. 2018 składa się obecnie z pięciu elementów:
- SOK - budynek przy Braci Gierymskich 1
- Ośrodek Teatralny Rondo - ul. Niedziałkowskiego 5a
- Pracownia Ceramiczna - aleja Wojska Polskiego 10a
- Emcek - ul. 3 Maja 22
- Kino Rejs - ul. 3 Maja 22
Kadra instruktorska pozostanie bez zmian, a wszystkie wymienione obiekty będą sprawować dotychczasowe funkcje. Sztandarowe imprezy SOK i Emcek - jak Dni Kultury Żydowskiej, konkurs Ośmiu Wspaniałych, Finał WOŚP, Salwa - pozostaną na stałe w kalendarium. Poszerzona baza obiektów i zasobów zostanie wykorzystana do powiększenia oferty SOK i stworzenia ulepszonej platformy pod stare i nowe wydarzenia kulturalne.

Na mocy decyzji Prezydenta Miasta Słupska, od dnia 1 lutego dyrektorem SOK została Jolanta Krawczykiewicz. Kontrakt zakłada pełnienie tej funkcji przez najbliższe siedem lat.

Celem statutowym SOK jest "wykonywanie zadań własnych Gminy w zakresie organizowania, prowadzenia i upowszechniania działalności kulturalnej na terenie Miasta Słupska". 65 lat wspaniałej historii, celebrowane w 2018, zobowiązuje do wytężonych starań, a decyzja RM i Prezydenta o połączeniu głównych placówek kulturalnych w jeden silny organizm to znakomity ruch, który przyczyni się do zapewnienia mieszkańcom Słupska stabilnej platformy spotkań na styku kulturalnej edukacji i rozrywki.

Zapraszamy do korzystania z oferty SOK2 - bez względu na to, jaka dziedzina sztuki Cię fascynuje, jest tu miejsce dla Ciebie i Twojej pasji.