Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

SOK 65 logoZ dniem 1 lutego 2018 z mapy kulturalnej Słupska zniknęły dwie wyspy, za to pojawił się nowy kontynent. Decyzją Rady Miejskiej z dnia 28 grudnia 2017 SOK i Młodzieżowe Centrum Kultury zostały połączone, tworząc nowy "Słupski Ośrodek Kultury".

SOK A.D. 2018 składa się obecnie z pięciu elementów:
- SOK - budynek przy Braci Gierymskich 1
- Ośrodek Teatralny Rondo - ul. Niedziałkowskiego 5a
- Pracownia Ceramiczna - aleja Wojska Polskiego 10a
- Emcek - ul. 3 Maja 22
- Kino Rejs - ul. 3 Maja 22
Kadra instruktorska pozostanie bez zmian, a wszystkie wymienione obiekty będą sprawować dotychczasowe funkcje. Sztandarowe imprezy SOK i Emcek - jak Dni Kultury Żydowskiej, konkurs Ośmiu Wspaniałych, Finał WOŚP, Salwa - pozostaną na stałe w kalendarium. Poszerzona baza obiektów i zasobów zostanie wykorzystana do powiększenia oferty SOK i stworzenia ulepszonej platformy pod stare i nowe wydarzenia kulturalne.

Na mocy decyzji Prezydenta Miasta Słupska, od dnia 1 lutego dyrektorem SOK została Jolanta Krawczykiewicz. Kontrakt zakłada pełnienie tej funkcji przez najbliższe siedem lat.

Celem statutowym SOK jest "wykonywanie zadań własnych Gminy w zakresie organizowania, prowadzenia i upowszechniania działalności kulturalnej na terenie Miasta Słupska". 65 lat wspaniałej historii, celebrowane w 2018, zobowiązuje do wytężonych starań, a decyzja RM i Prezydenta o połączeniu głównych placówek kulturalnych w jeden silny organizm to znakomity ruch, który przyczyni się do zapewnienia mieszkańcom Słupska stabilnej platformy spotkań na styku kulturalnej edukacji i rozrywki.

Zapraszamy do korzystania z oferty SOK2 - bez względu na to, jaka dziedzina sztuki Cię fascynuje, jest tu miejsce dla Ciebie i Twojej pasji.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1

Nasz Newsletter

Sam Na Scenie

sam na scenie logo

Bip

bip logo pomn1 grad

Instytucje współpracujące

logo bgsw

Sponsorzy

doram logo white2

logo douglas

obi logo

bat logo

Karta Dużej Rodziny

logo familijny slupsk