lato 1993W poniedziałek, 11 czerwca o godz. 18.00, zapraszamy do kina Rejs Słupskiego Ośrodka Kultury na kolejny seans w ramach cyklu PO FILMIE. Tym razem pokażemy debiutancki, nagrodzony m.in. Kryształowym Niedźwiedziem na berlińskim festiwalu, obraz Carli Simón „Lato 1993”.

Tytułowe lato 1993 roku to dla 6-letniej Fridy czas trudnych zmian. Ma zamieszkać ze swoim wujkiem i jego rodziną na hiszpańskiej prowincji. Nie jest to jednak wakacyjny wyjazd. Dziewczynka straciła oboje rodziców - mama niedawno zmarła po długiej chorobie - i musi nauczyć się żyć z nowymi opiekunami.

Unikając sentymentalizmu, katalońska reżyserka rysuje złożony portret emocjonalny dziecka, które mierzy się z falą sprzecznych uczuć - gniewem, zazdrością, ale i rodzącym się poczuciem przywiązania.

Po seansie porozmawiamy między innymi o tym jak dzieci przeżywają żałobę, jak pomóc im w trudnych chwilach i z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć rodzice adopcyjni. Naszymi gośćmi będą Iwona Niemasz - przewodnicząca Towarzystwa Nasz Dom, psycholożka Klaudia Kołacz oraz Klaudiusz Dyjas - dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Dyskusję poprowadzi szefowa słupskiego CIO, Marta Makuch.

Bilety na wydarzenie do nabycia w kasie kina Rejs oraz w sprzedaży internetowej Ekobilet.

Cykl PO FILMIE jest realizowany przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Serdecznie zapraszamy.