sok 696x344Sezon wakacyjno-urlopowy dobiegł końca. We wrześniu, jak co roku, chcielibyśmy zaprezentować bogatą ofertę zajęć organizowanych przez Słupski Ośrodek Kultury. Kierujemy ją do wszystkich: dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych i średnich, ale również dla osób dorosłych, które po dniu spędzonym w pracy miałyby ochotę oddać się trudom pracy twórczej.

Każda pracownia Słupskiego Ośrodka Kultury przygotowała szeroką gamę zajęć, zarówno indywidualnych, jak i grupowych. Coś dla siebie znajdą tu miłośnicy teatru, tańca, tradycyjnego rzemiosła, fotografii, muzyki, malarstwa, kinematografii, rękodzieła i wielu innych dziedzin, w których można dać upust swojej kreatywności.

Poniżej przedstawiamy ofertę zajęć na rok szkolny 2018 / 2019, z podziałem na poszczególne pracownie.
Zaczynamy od Ośrodka Teatralnego Rondo, zlokalizowanego przy ulicy Mieczysława Niedziałkowskiego 5a.

OŚRODEK TEATRALNY RONDO

fot.Jadzia Girsa Zimna 4Ośrodek Teatralny RONDO przez lata odciskał swoje piętno na kulturalnej mapie Słupska, stając się znaną w kraju i na świecie kolebką słupskiego monodramu. W ulokowanym w budynku po kaplicy augsbursko-ewangelickiej, klimatycznym i odpowiednio zmodernizowanym obiekcie odbywają się obecnie zajęcia teatralne, taneczne oraz fotograficzne.

 

PRACOWNIA TEATRALNA (strona www)

Ogłaszamy nabór:

 • do grup:
  - Zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży 
  ćwiczenia dykcyjne, interpretacja tekstów, tworzenie spektakli
  - Zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością
  - Zajęcia wokalno-aktorskie dla młodzieży 
  nauka techniki śpiewu, emisji głosu, dykcji, podstawy piosenki aktorskiej
  - A może bębny? 
  zajęcia rytmiczne dla dorosłych - nauka gry na djembe dla początkujących, improwizacja rytmiczna, relaksacja dźwiękiem
  - Teatr Ruchu Enza 30 + 
  taniec, improwizacja i teatr w przestrzeni sceny
 • na zajęcia indywidualne:
  - Pracownia słowa 
  zajęcia recytatorskie dla wszystkich chętnych bez ograniczeń wiekowych. Dni i godziny zajęć ustalone będą po zakończeniu zapisów, by nie kolidowały z planami zajęć uczestników.
 • dla grup szkolnych (na zamówienie szkoły po wcześniejszym ustaleniu terminu):
  - spektakl i dyskusja z młodymi widzami poruszająca tematykę przedstawienia
  - warsztaty teatralne 
  świadomość ciała i głosu, interpretacja tekstów, tajniki pracy scenicznej
  - autorskie lekcje teatralne przygotowane przez instruktorów Teatru Rondo na wybrany temat
  - warsztaty integracyjne 
  ułatwiające budowanie grupy, wzajemne poznanie się w twórczej atmosferze, szczególnie dedykowane dla nowopowstałych klas
 • dla nauczycieli:
  - warsztat poszerzający kompetencje w zakresie technik teatralnych i wykorzystania ich w pracy szkolnej

Ośrodek Teatralny RONDO zaprasza ponadto na wydarzenia artystyczne:
spektakle, koncerty, konkursy recytatorskie, festiwale, konferencje, przeglądy i spotkania autorskie, a także wystawy plastyczne i fotograficzne.

Kontakt:
Ośrodek Teatralny RONDO, Słupsk, ul. Niedziałkowskiego 5a, tel. (59) 842 63 49 (w godz. 12.00 - 16.00) lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (teatr) i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (taniec)

 

PRACOWNIA FOTOGRAFII CYFROWEJ I ANALOGOWEJ
przy Słupskim Ośrodku Kultury (strona www)

foto .SOK 2Celem zajęć jest dostarczenie wiedzy i umiejętności niezbędnych do obróbki fotografii w programie Adobe Photoshop, tworzenia zdjęć w procesie analogowym oraz w fotograficznych technikach szlachetnych.

Zapraszamy na:
- Zajęcia fotograficzne dla dzieci i młodzieży. Zapisy wszystkich chętnych od poniedziałku do piątku w godzinach od 13:00-17:00
- fotografia dla dorosłych, seniorów: spotkania w każdy poniedziałek w godzinach od 18:00-20:00
- "Grupa Fotograficzna Technik Szlachetnych - Guma Chromianowa" zaprasza od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00-16:00

Kontakt:
Pracownia Fotograficzna SOK w OT Rondo, Słupsk, ul. Niedziałkowskiego 5a – tel. (59) 833 97 63

Dni i godziny zajęć będą ustalone po zakończeniu zapisów i tak zorganizowane, by nie kolidowały z planami zajęć uczestników.

 

RĘKODZIELNIA (strona www)

IMG 20180404 142712Pod tą intrygującą nazwą kryje się była Pracownia Ceramiczna Słupskiego Ośrodka Kultury. Nazwa „Rękodzielnia” to zwycięzca naszego internetowego plebiscytu, który zorganizowaliśmy przed wakacjami i liczymy na to, że utrwali się na dobre wśród dotychczasowych i nowych gości obiektu przy ul. Wojska Polskiego 10a

Zapraszamy do „Rękodzielni” na zajęcia:

- ceramiczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych
- witrażowe dla młodzieży od 12 lat i dorosłych
- filcowania dla dzieci, młodzieży i dorosłych
- rodzinne – „Majstrownia” – dziecko/dzieci wraz z opiekunem/opiekunami

OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU zapraszamy również na zajęcia grupowe dla przedszkoli, szkół, Uniwersytetów Trzeciego Wieku i innych grup zorganizowanych

 • „Od kuleczki do miseczki” – opowieść o tradycji garncarstwa i rzemiośle ceramicznym ze szczególnym uwzględnieniem historii Ceramiki Słupskiej, połączona z lepieniem i ozdabianiem glinianych miseczek. Pokaz toczenia na kole.
 • „Zróbmy sobie sztukę” – zajęcia kreatywne z wykorzystaniem różnorodnych materiałów: ceramika, filc, drewno, tkanina, szycie, farby, recyckling, itp.

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE - toczenie na kole, ceramika, terminy do uzgodnienia z instruktorami Pracowni.

Warsztaty w Rękodzielni to doskonała propozycja dla urozmaicenia realizowanych przez Was projektów, spotkań, wymian dzieci, młodzieży i dorosłych.

Kontakt:
Rękodzielnia, Słupsk ul. Wojska Polskiego 10a, tel. (59) 842 47 07 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jeżeli macie ciekawe pomysły na warsztaty lub projekty – zapraszamy, wspólnie możemy zdziałać więcej

 

BAZA KULTURY

indexBaza Kultury, wcześniej znana po prostu jako Słupski Ośrodek Kultury, mieści się przy ul. Braci Gierymskich 1 w Słupsku. To największy ośrodek kulturalny na osiedlach Piastów i Niepodległości, w murach którego działa m.in. Klub Plastyka im. Stefana Morawskiego, pracownia muzyczna, batiku oraz tańca. Miejsce to znane jest również z szeregu imprez kulturalnych i koncertów.

 

PRACOWNIA BATIKU (strona www)

Zapraszamy na:
Zajęcia indywidualne, bez ograniczeń wiekowych.
Terminy do uzgodnienia z prowadzącą, Aleksandrą Ciecholewską pod adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

PRACOWNIA TAŃCA (strona www)

Ogłaszamy nabór do grup:

ZUMBA
Niezwykle popularnego połączenia elementów tańców latynoamerykańskich oraz fitnessu. Taka kombinacja gwarantuje znakomitą zabawę oraz możliwość uczestnictwa osobom o różnym stopniu przygotowania sportowego oraz będących w dowolnej grupie wiekowej.

 • Zumba Fitness - zajęcia dla dorosłych i młodzieży.
 • Zumba Kids - grupa dla dzieci w wieku 5-6 lat.
 • Zumba Kids Junior - grupa dla dzieci w wieku 3-4 lata.

Dni i godziny zajęć będą ustalone po zakończeniu zapisów i tak zorganizowane by nie kolidowały z planami zajęć uczestników.

Zapisy i terminy do uzgodnienia z prowadzącą, Aleksandrą Ciecholewską pod adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

ARABESKI
Znane i cenione nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami, Arabeski to żywy, 50-cio już letni pomnik słupskiego tańca. W swoich występach Arabeska prezentuje takie techniki jak: show dance, disco dance, jazz, taniec współczesny a nawet elementy tańca ludowego i rewiowego.

Do grupy mogą zgłaszać się dziewczęta w wieku od 15 do 25 lat.

Dni i godziny zajęć będą ustalone po zakończeniu zapisów i tak zorganizowane, by nie kolidowały z planami zajęć uczestników.

Informacje dotyczące zajęć i rekrutacji uzyskać można u Pani Marzeny Piołunkowskiej pod adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

CRAZY JUMP
Zajęcia taneczne dla najmłodszych odbywać się będą w dwóch grupach:
- 5-7 lat
- 8-10 lat

Dni i godziny zajęć będą ustalone po zakończeniu zapisów i tak zorganizowane by nie kolidowały z planami zajęć uczestników.

Informacje dotyczące zajęć i rekrutacji uzyskać można u Pani Marzeny Piołunkowskiej pod adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub bezpośrednio na pierwszym spotkaniu organizacyjnym w Słupskim Ośrodku Kultury przy ul. Braci Gierymskich 1: 

Pierwsze spotkanie (zapisy) pierwszej grupy 10.10.2018r o godz. 17.00
Pierwsze spotkanie (zapisy) drugiej grupy 11.10.2018r o godz. 17.00

 

ZAJĘCIA TANECZNE DLA DZIECI
Zajęcia dla dzieci w wieku 5-12 lat,.

Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i środy w godzinach 18:00 - 18:45
Informacje dotyczące zajęć i rekrutacji uzyskać można u Pani Agnieszki Chmielnik pod adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

PRACOWNIA MUZYCZNA (strona www)

Oferujemy:
Nagłośnienia imprez, studio nagrań, próby zespołów muzycznych, naukę gry na gitarze basowej i saksofonie.

W ramach pracowni działa: OTWARTA SCENA SOK, Studio Piosenki (zajęcia indywidualne) oraz warsztaty muzyczne.

Szczegółowe informacje dostępne bezpośrednio u instruktorów w Pracowni Muzycznej przy ul. Braci Gierymskich 1 pod numerem tel. (59) 848 15 98 lub poprzez e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

KLUB PLASTYKA im. Stefana Morawskiego (strona www)

Klub Plastyka założony przez Stefana Morawskiego działa od 1958 roku i zrzesza w sobie ludzi o zróżnicowanym wieku i statusie społecznym. Członkami Klubu są pasjonaci malarstwa i rzeźby. Przynależność do Klubu pozwala im na rozwijanie uzdolnień i zainteresowań plastycznych, umożliwia też uczestnictwo w wystawach, plenerach, konkursach o charakterze miejskim i ogólnopolskim.

Kontakt pod numerem tel. (59) 848 15 97 lub adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

emcek (strona www)

IMG 20171107 152702Emcek, znany wcześniej jako Młodzieżowe Centrum Kultury, w 2018 roku został połączony ze Słupskim Ośrodkiem Kultury, tworząc tym samym największą instytucję kulturalną w mieście.

emcek zaprasza na następujące zajęcia:

MUZYCZNIE I WOKALNIE - potrzebujesz wsparcia swojego talentu? U nas odbywają się lekcje nauki gry na gitarze, instrumentach klawiszowych i Studio Piosenki (bez ograniczeń wiekowych).

TANIEC NOWOCZESNY DLA NAJMŁODSZYCH - zajęcia oparte na zabawie, wykorzystujące elementy tańców streetowych, dla dzieci to świetny sposób, aby spożytkować energię (5-6 lat).

TEATR - warsztatowe zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży rozwijające wrażliwość emocjonalną i wyobraźnię , przygotowanie do konkursów recytatorskich. Robiąc teatr, będziemy się dobrze bawić!

PLASTYKA - tajniki rysunku, malarstwo sztalugowe - zajęcia dla wszystkich zainteresowanych poznaniem lub pogłębieniem umiejętności plastycznych i wiedzy o sztuce (grupy wiekowe).

MANUFAKTURA - warsztaty rękodzieła dla wszystkich miłośniczek i miłośników nitek, włóczek, kordonków i sznurków. Lubisz szydełkować? Chciałbyś się nauczyć makramy? Jesteś ciekawa, jak wykonuje się koronkę frywolitkową? Mamy coś właśnie dla ciebie:)

KORALIKÓW BEZ LIKU - warsztaty "koraLOVE" tworzenie kolczyków, bransoletek i naszyjników z koralików. Zapewniamy materiały najwyższej jakości, a gotowa biżuteria powstała podczas zajęć, stanie się własnością twórczyni

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY "Projekcja" dla wszystkich amatorów dobrego kina, seanse w każdy czwartek o godz. 18.00 (szczegółowe informacje tel. (59) 84 35 434)

REJS - kameralne kino studyjne. Najciekawsze światowe produkcje, głośne i kontrowersyjne filmy, maratony filmowe, pokazy animacji, spotkania z twórcami filmowymi i wiele innych wydarzeń (www.kinorejs.emcek.pl).

Wszelkie informacje dotyczące zapisów dostępne są od poniedziałku do piątku w godz. od 12.00 - 16.00 w budynku przy al. 3 Maja 22, lub pod numerem telefonu (59) 843 11 30.

Dni i godziny zajęć ustalone będą po zakończeniu zapisów, by nie kolidowały z planami zajęć uczestników.

Oferujemy również "Drzwi otwarte dla pomysłów" - przyjdź do nas ze swoim planem na warsztaty, projekt, spotkanie, itp.

Zajęcia płatne, zgodnie z cennikiem SOK (dostępny tutaj)

Serdecznie zapraszamy! szczegóły na stronie: http://www.emcek.pl/

 

Serdecznie zapraszamy!