Kino REJS serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa pomorskiego do udziału w Konkursie Wiedzy o Filmie "X Muza".
Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży zainteresowanej historią i teorią kina do pogłębiania wiedzy, uwrażliwienie młodych widzów na artystyczne walory filmu oraz kształtowanie świadomego, krytycznego i wymagającego odbiorcy sztuki filmowej.
Do konkursu przystępują dwuosobowe zespoły, zgłaszane przez szkołę. Zawody są dwuetapowe. W pierwszej części dwuosobowe drużyny odpowiadają na pytania testowe z wiedzy o kinie polskim i zagranicznym. W rozgrywkach finałowych udział biorą trzy najlepsze drużyny wyłonione podczas eliminacji. 

Tegoroczne terminy konkursu X MUZA:

- etap 1: eliminacje - 3 kwietnia 2019 o godz. 10.00 - test pisemny z wiedzy o kinie polskim i światowym

- etap 2: finał - 17 kwietnia 2019 o godz. 13.00 - finał o charakterze turnieju z udziałem publiczności

 

Regulamin konkursu X MUZA (pobierz)

1. Organizatorem konkursu jest kino Rejs Słupskiego Ośrodka Kultury.

2. Konkurs odbędzie się w kinie Rejs i będzie się składał z dwóch etapów:

- etap 1: eliminacje - 3 kwietnia 2019 o godz. 10.00 - test pisemny z wiedzy o kinie polskim i światowym
- etap 2: finał - 17 kwietnia 2019 o godz. 13.00 – trzy najlepsze drużyny wyłonione w trakcie eliminacji wezmą udział w finale o charakterze turniejowym z udziałem publiczności

3. Do konkursu mogą przystąpić uczniowie szkół ponadpodstawowych z województwa pomorskiego z ważną legitymacją szkolną.

4. Każda szkoła ma prawo zgłosić do Konkursu maksymalnie 3 dwuosobowe drużyny. Zgłoszenie większej ilości zespołów wymaga zgody Organizatora.

5. Konkurs oceniać będzie jury powołane przez Organizatora

6. Wypełnione i podpisane: Karty zgłoszenia drużyny (pobierz) oraz Karty zgłoszenia uczestnika konkursu (pobierz) (dwie sztuki, osobno dla każdego członka drużyny) należy dostarczyć do kina Rejs (Słupski Ośrodek Kultury, al. 3 Maja 22, 76-200 Słupsk) do dnia 29 marca 2019. Skany obu wypełnionych i podpisanych kart można również przesyłać na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zamieszczając w temacie wiadomości dopisek „ X MUZA - zgłoszenie”.

7. Organizator przyzna nagrody rzeczowe trzem finałowym drużynom. Nagroda główna, udział w festiwalu Ińskie Lato Filmowe, przypadnie zespołowi z najwyższą ilością punktów.*

* nagroda główna uzależniona jest od przyznania dofinansowania przez Polski Instytut Sztuki Filmowej