KINO W OCZACH małe
Zapraszamy do udziału w 44. edycji konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych KINO W OCZACH DZIECKA.
 Na prace dzieci czekamy w biurze Teatru RONDO (ul. Niedziałkowskiego 5) do dnia 13 grudnia 2019 (włącznie). Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi w poniedziałek, 16 grudnia, natomiast uroczystość wręczenia nagród planujemy w środę, 18 grudnia, o godzinie 13.00 w sali prób OT RONDO.
 KINO W OCZACH DZIECKA to konkurs plastyczny adresowany do uczniów przedszkoli i szkół podstawowych, którzy uczestniczą w seansach zorganizowanych w kinie REJS. 

Po każdym obejrzanym filmie dzieci, w szkole, w domu lub na zajęciach w domu kultury, przelewają swoje wrażenia na karty papieru. Praca nad rysunkiem to znakomita okazja dla wychowawców, instruktorów i rodziców, aby porozmawiać z dzieckiem o filmie, o emocjach, które w nim wzbudził, a może o trudnych pytaniach, które zrodził. Prace plastyczne dzieci to zwierciadło, w którym odbija się to, czego dziecko nie może wyrazić słowami. Ale to także zachwycające dziecięce spojrzenie na świat, nieskrępowana wyobraźnia i swobodna twórczość.

Pierwsza edycja konkursu miała miejsce w 2001 roku.

________________________________________________________________________________________

Regulamin konkursu KINO W OCZACH DZIECKA

 Organizator 
Organizatorem konkursu plastycznego "Kino w oczach dziecka" jest kino REJS Słupskiego Ośrodka Kultury. 

Cel

Celem konkursu jest rozwijanie i poszerzanie zainteresowań dzieci, zarówno filmowych, jak i plastycznych, promowanie twórczego spędzania wolnego czasu 

Uczestnicy 

1) Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu słupskiego, ze szczególnym uwzględnieniem tych placówek, które uczestniczą w seansach Młodzieżowego Klubu Filmowego 
2) Prace oceniane będą w różnych kategoriach wiekowych: 
- przedszkole 
- klasy I - III 
- klasy IV - VI 
- klasy VII - VIII 

Tematyka prac konkursowych

Prace powinny być zainspirowane filmami obejrzanymi w kinie Rejs. Aktualna lista filmów będzie zamieszczona na stronie internetowej: www.emcek.pl, w zakładce konkursy filmowe. 

Format prac 

preferowany A3, nie mniejszy jednak niż A4 i nie większy niż A2 

Technika wykonania 

1) malarstwo, rysunek 
2) blok techniczny, papier typu brystol 

Warunki uczestnictwa

1) Wszystkie prace na odwrocie powinny być opatrzone opisem zawierającym następujące dane: 
- imię i nazwisko, klasa 
- nazwa i adres szkoły 
- imię i nazwisko opiekuna 
- tytuł filmu 
2) Prace nadesłane na konkurs muszą być pracami własnymi, nigdzie wcześniej niepublikowanymi i nieprzedstawianymi na innych konkursach. 
3) W każdej edycji uczestnik może nadesłać maksymalnie 3 prace. 

Prawa organizatora

Wszystkie prace biorące udział w konkursie pozostaną własnością organizatora, który zastrzega sobie prawo do ich publikacji. 

Nagrody

Oceny prac dokona komisja konkursowa powołana przez organizatora. Wyłonione przez jury prace zostaną nagrodzone i zaprezentowane na wystawie w holu kina REJS. Galerię prac nagrodzonych obejrzeć będzie można również na stronie internetowej konkursu. 

Osoba odpowiedzialna, kontakt

Elżbieta Łukaszus-Mijewska, Joanna Gajdo 
kino REJS, Słupski Ośrodek Kultury 
Słupsk, ul. Niedziałkowskiego 5 (tymczasowo)
www.kinorejs,emcek.pl 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
tel. 59 842 63 49, 507 846 243 

Termin nadsyłania prac

Konkurs KINO W OCZACH DZIECKA trwa do odwołania, na prace dzieci czekamy po każdym filmie skierowanym do najmłodszej widowni prezentowanym w naszym kinie. Kolejne edycje będą rozstrzygane dwa razy do roku: w czerwcu i w grudniu.