Już za tydzień nowy miesiąc, pierwsze seanse marcowe w kinie, pierwsze spotkanie w DKF, najwyższy więc czas przedstawić wam nasz filmowy rozkład rejsów...

03 afisz marcowy 2020 mały

A w marcu, jak w przysłowiu, przeplatać się będzie w naszym kinie tradycja i nostalgia z twardym współczesnym kinem społecznym. Nie zabraknie klasyki w postaci nowej, subtelnej ekranizacji powieści "Małe kobietki", tym razem pod czujnym okiem reżyserki Grety Gerwig. Historię reprezentować będzie także czuły dokument "Marianne i Leonard: słowa miłości", poświęcony kultowemu pieśniarzowi Leonardowi Cohenowi oraz biograficzny film "Skłodowska", który dla francuskiego kina wyreżyserowała Iranka, Marjane Satrapi. Współczesność i bieżące problemy społeczne reprezentować będą francuscy "Nędznicy" oraz najnowszy film Jana Komasy "Sala samobójców. Hejter". Poza czasem, między przeszłością naznaczoną wojną domową a postapokaliptyczną wizją przyszłości, swoje miejsce znalazł kolumbijski "Monos", film o gęstości narkotycznego koszmaru...

Znaczący procent kina kobiecego w marcu oczywiście przypadkiem nie jest, ale szczególnie do Rejsu zapraszamy panie w niedzielę, 8 marca, w Dniu Kobiet. Wtedy właśnie na jednym jedynym przedpremierowym seansie pokażemy brytyjską komedię "Pojedynek na głosy" z brawurową rolą Kristin Scott Thomas. Na jednym tylko pokazie w Dyskusyjnym Kubie Filmowym "Projekcja" pokażemy również najnowsze dzieło Lecha Majewskiego "Dolina bogów" z Johnem Malkovichem w jednej z głównych ról.

Miesiąc zakończymy popisem aktorskiego duetu: Annette Bening i Billa Nighy w brytyjskim filmie "Co przyniesie jutro", o bezsilności i zagubieniu, które towarzyszą miłosnym kryzysom, ale także o wzruszeniu i radości, które tak nieoczekiwanie odkrywamy w momentach życiowych przełomów.

W marcu nie zapomnieliśmy również o naszych najmłodszych widzach, dla których przygotowaliśmy dwie animacje: współczesną "Jakub, Mimmi i gadające psy" oraz baśniową "Bayala i ostatni smok".

Serdecznie zapraszamy na pokazy kina REJS do Teatru RONDO.

 03 - afisz marcowy 2020

03 - repertuar marcowy 2020

03 - opis marcowych filmów 2020