Epitafium dla Wladka A2Klub Plastyka im. Stefana Morawskiego wraz ze Słupskim Ośrodkiem Kultury oraz Rodziną Artysty zapraszają na wystawę malarstwa pt. "Epitafium dla Władka", upamiętniającą Jego działalność artystyczną w Klubie Plastyka. Wernisaż wystawy odbędzie się w środę, 8 listopada br. o godz. 17.00 w Restauracji Anna de Croy przy ulicy Dominikańskiej 5.

Władysław Rybak, urodzony w 1940 w miejscowości Ujazd koło Sandomierza. W 1959 r. przypadkowo trafił do Słupska jeżdżąc po Polsce w poszukiwaniu pracy, dopóki miał pieniądze, kiedy się skończyły zatrzymał sie w Słupsku. Zachwycony pięknem miasta został w mieście gdzie poznał żonę, założył rodzinę i zamieszkał na stałe. Władysław Rybak zawsze interesował się malarstwem. Jest jednym z pierwszych i najstarszych członków Klubu Plastyka im. Stanisława Morawskiego. Do Stefana Morawskiego trafił na początku lat 60-tych.
Pierwsza wystawa prac malarza miała miejsce w 1968 roku. Po 25 latach przerwy w 2003 roku wystawiono drugą indywidualną prezentacje prac artysty. W 2002 roku po raz pierwszy wziął udział w konkursie plastycznym "Morze moja miłość" organizowanym przez Słupski Ośrodek Kultury i zdobył I nagrodę za pracę "Poławiacze bursztynów". W 2003 roku ponownie otrzymał I nagrodę w Konkursie Plastycznym Twórczości Amatorskiej i Rękodzieła Artystycznego organizowanym przez Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku
Artysta o swojej pasji mówił: "Maluje, bo jest to dziedzina w której czuję się wolny". Poprzez swoje malowanie Władysław miał potrzebę wypowiedzenia się o tym, co dla niego jest najważniejsze. A najważniejszy jest człowiek, jego kondycja społeczna, miejsce w świecie, tolerancja, szacunek, siła charakteru, żywioły, tęsknota do ukochanych miejsc i zdarzeń.