Zaduszki Muzyczne 201629 października 2016 o godz. 19:00 zapraszamy do Słupskiego Ośrodka Kultury na tradycyjne Zaduszki Muzyczne. Gwiazdą tegorocznego koncertu będzie formacja CREE z Sebastianem Riedlem w składzie. Jeszcze przed ich występem publiczność zobaczy na scenie Magdę Piskorczyk oraz Old Boy Boogie.

Brak biletów!!!


CREE - założony w 1993 roku w Tychach zespół za swój ogólnopolski debiut uznaje występ na I Festiwalu Młodej Kultury. Jeszcze w tym samym roku zdobyli Grand Prix VI Olsztyńskich Nocy Bluesowych i zagrali w Sali Kongresowej jako support Johna Mayalla. Stworzony przez Sebastiana Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa CREE ma na swoim koncie pięć płyt i dwa albumy koncertowe, a ich muzykę doceniają miłośnicy bluesa i rocka. Mottem zespołu i jego myślą przewodnią są słowa często używane przez Sebastiana Riedla: żeby żyć trzeba grać, żeby grać trzeba żyć.

Zespół występuje w składzie Sebastian Riedel - gitara, śpiew, harmonijka; Sylwester Kramek - gitar; Lucjan Gryszka - gitara basowa; Tomasz Kwiatkowski - perkusja; Adam Lomania - instr. klawiszowe

Magda Piskorczyk – wokalistka i instrumentalistka. Gra na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afroamerykańskiej i afrykańskiej. Jest autorka płyty studyjnej Blues Travelling nagranej z udziałem Michała Urbaniaka, albumu Magda Live z zapisem akustycznego koncertu z Radia Gdańsk, płyty Live at Satyrblues nagranej ze Slidin' Slimem ze Szwecji, podwójnego albumu Afro Groove upamiętniającego trasę koncertową z Billy Gibsonem z Memphis oraz płyty studyjnej z muzyką gospel: Mahalia. Albumy Magda Live, Afro Groove i Mahalia otrzymały nominację do Nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku Blues.

Dwukrotna półfinalistka międzynarodowego konkursu bluesowego: International Blues Challenge w Memphis, USA. Siedmiokrotnie wybierana Wokalistką Roku (2003, 2004, 2006, 2009, 2011, 2012 i 2013) przez czytelników kwartalnika Twój Blues. W maju 2008 roku Magda Piskorczyk, jako jedna z dwóch pierwszych wykonawców, odcisnęła swą dłoń w Alei Gwiazd Polskiego Bluesa w Sławie koło Zielonej Góry. 

Old Boy Boogie - formacja złożona ze słupskich muzyków, świetnie znanych lokalnej publiczności z występów z wielu formacjach muzycznych z naszego miasta. Troje z nich: Maciej Dzierżawski, Andrzej Guziński i Krzysztof Kołosowski tworzyło niegdyś zespół Zielone oczy braci Wright. Skład zespołu uzupełnia równie znany Robert "Sakwa" Sakowicz.