Wszystkie nasze strachy - seans DKF Projekcja

Kategoria
Kino
Termin
2021-11-18 18:00
Miejsce
kino Rejs, al. 3 Maja 22
Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

ecobilet emcek

Polska 2021, 90 min

reżyseria: Łukasz Ronduda, Łukasz Gutt
scenariusz: Katarzyna Sarnowska, Michał Oleszczyk
zdjęcia: Łukasz Gutt
obsada: Dawid Ogrodnik, Maria Maj, Agata Łabno, Andrzej Chyra, Oskar Rybaczek, Jacek Poniedziałek, Jowita Budnik

Daniel jest artystą, katolikiem i aktywistą. Domy w rodzinnej miejscowości ozdobione są jego imponującymi malowidłami, rzeźby trafiają na cenione wystawy w Warszawie, a instalacje w rodzaju podświetlonej i pozdrawiającej głosami mieszkańców kapliczki służą lokalnej wspólnocie. Jego znakiem rozpoznawczym jest bluza ozdobiona tęczowymi elementami. Jako głęboko wierzący katolik, Daniel angażuje się w sprawy duchowe. Mężczyzna uważa, że kościół nie powinien być miejscem wykluczenia a w jego wspólnocie jest miejsce dla każdego bez względu na światopogląd i osobiste wybory. W wyniku dramatycznych wydarzeń Daniel decyduje się na wzięcie udziału w odważnej walce w obronie swoich idei i postanawia rozprawić się z homofobią mieszkańców rodzinnej miejscowości.

Nagrodzony Złotymi Lwami w Gdyni film oparty na prawdziwych wydarzeniach z życia barwnej i łączącej skrajności postaci Daniela Rycharskiego. Kojący plaster na rozdartą podziałami polską duszę. Terapeutyczna, głęboko chrześcijańska opowieść o polskiej współczesności. /Katarzyna Fryc, Wyborcza Trójmiasto/

Pokaz rozpocznie prelekcja Anny Patalon.

logotypy

Działalność DKF Projekcja jest realizowana przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Miasta Słupska.

bilety: 18, 15, 13zł

 
 

Terminy

  • 2021-11-18 18:00