MIA I BIAŁY LEW

Kategoria
Kino
Termin
2019-03-03 13:30
Miejsce
Kino Rejs, al. 3 Maja 22
Telefon
59 84 35 434
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

Tytuł oryginalny: Mia et le lion blanc
Francja 2018, 98 min.

ecobilet emcek

reżyseria: Gilles de Maistre
scenariusz: Prune de Maistre, William Davies
obsada: Daniah De Villiers, Melanie Laurent, Langley Kirkwood
film w polskiej wersji językowej

Dzieciństwo 10-letniej Mii zmienia się w wielką przygodę, kiedy jej rodzice postanawiają przenieść się z zatłoczonego Londynu do Afryki, aby w jej sercu prowadzić niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi tam piękne i jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko o imieniu Charlie. Tak zaczyna się historia niesamowitej przyjaźni między dziewczynką i wyjątkowym zwierzęciem. Kiedy Mia kończy 14 lat, a Charlie dorasta i staje się potężnym lwem, jej ojciec podejmuje trudną decyzję. Dziewczynka będzie musiała pożegnać się ze swoim dzikim przyjacielem raz na zawsze. Mia za nic w świecie nie chce na to pozwolić. Próbując uratować Charliego, decyduje się na ucieczkę w nieznane. Wspólnie z białym lwem opuszcza rodzinną farmę i wyrusza na poszukiwanie nowego domu dla przyjaciela. Będzie to decydujący test ich przyjaźni, ale też największa przygoda w życiu Mii i potężnego króla zwierząt.

Mia i Charlie dojrzewają na naszych oczach, zaś dzięki solidnemu aktorstwu De Villiers oraz majestatycznemu i rozczulającemu zarazem Thorowi (…), całość nabiera bezpretensjonalnego wdzięku. W dobie czarów z komputera oraz familijnych produkcji, których wartość mierzy się głównie ilością efektów specjalnych, "Mia i biały lew" to staroszkolna opowieść o tym, że miarą człowieczeństwa jest przede wszystkim empatia. Naprawdę rzadki okaz.
/Michał Walkiewicz, filmweb.pl/

 
 

Terminy

  • 2019-03-03 13:30
  • 2019-03-02 16:00
  • 2019-03-01 16:00