KOBIETA IDZIE NA WOJNĘ

Kategoria
Kino
Termin
2019-03-08 18:00
Miejsce
Kino Rejs, al. 3 Maja 22
Telefon
59 84 35 434
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

Tytuł oryginalny: Kona fer í stríð
Islandia, Francja, Ukraina 2018, 101 min.

ecobilet emcek

reżyseria: Benedikt Erlingsson
scenariusz: Benedikt Erlingsson, Ólafur Egilsson
muzyka: Davíð Þór Jónsson
zdjęcia: Bergsteinn Björgúlfsson
obsada: Halldóra Geirharðsdóttir, Jóhann Sigurðarson, David Thor Jonsson, Magnús Trygvason Eliassen, Jörundur Ragnarsson

Halla prowadzi podwójne życie. Z jednej strony jest stateczną szefową uznanego chóru, kobietą emanującą ciepłem i szczerością, z którą można porozmawiać o wszystkim. Z drugiej jednak zatwardziałą aktywistką walczącą z ukrycia z postępującą industrializacją islandzkiej prowincji, nie obawiającą się stosować metod, które wielu określa ekoterroryzmem. Halla nie zważa na konsekwencje swych czynów, dla niej liczy się przede wszystkim zachowanie naturalnego piękna Islandii. Kiedy pewnego dnia dowiaduje się, że lata oczekiwania na adopcję zakończyły się sukcesem, staje na życiowym rozdrożu. Którą drogę wybierze?

Jeśli Frances McDormand rzuciła was na kolana w „Trzech billboardach za Ebbing, Missouri”, to Halla udowodni, że jedna kobieta wystarczy, żeby wywrócić do góry nogami świat rządzony przez mężczyzn!

Drugi po „O koniach i ludziach” film pełnometrażowy Benedikta Erlingssona kontynuuje problematykę pierwszego obrazu, pokazując fundamentalną więź człowieka z naturą w zglobalizowanym i zindustrializowanym świecie. Erlingsson „snuje współczesną opowieść o żeńskim Dawidzie, który zamierza się na Goliata – rząd i przemysł Islandii”
/Hollywood Reporter/

Inteligentny i przyjemny film, który pokazuje, jak z humorem i napawającym satysfakcją poczuciem sprawiedliwości poradzić sobie z palącymi problemami naszych czasów... /Variety/

 
 

Terminy

  • 2019-03-08 18:00