Już 7 grudnia, w sobotę o godz. 14.00 zapraszamy do Emceku przy ul. Banacha 17 na kolejną już Świąteczną Manufakturę. To doskonała okazja, by miłośniczki i miłośnicy nitek, włóczek, kordonków i sznurków mogli się spotkać i poznać, rozwijając swoje pasje. Będziemy wspólnie wykonywać akcesoria bożonarodzeniowe: kartki, choinki, gwiazdki, mini-stroiki i inne ozdoby, które można również wręczyć bliskim jako prezenty pod choinkę. Ucząc się nowych rzeczy, uczestnicy warsztatów będą mogli wzbogacić swój arsenał świątecznych ozdób o niebanalne, własnoręcznie wykonane, atrakcyjne przybrania. Mamy nadzieję, że wspólne prace ręczne to dla Państwa świetny sposób na spędzanie wolnego czasu, sprzyjający interakcji, skupieniu, budowaniu więzi i bliskości.WSTĘP WOLNY Projekt dofinansowany w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Programu FIO Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Urzędu Miasta Słupsk.
Jeśli szukacie miejsca, w którym będziecie mogli zapomnieć o obowiązkach czekających w domu i w pracy, oddać się swoim pasjom, czując się przy okazji swobodnie i komfortowo, to właśnie je znaleźliście. Słupski Ośrodek Kultury SOK PO GODZINACH został wyróżniony w organizowanym przez Centrum Inicjatyw Obywatelskich i Miasto Słupsk konkursie pn. „Miejsce Aktywności Lokalnej”. Konkurs ten jest realizowany w ramach zadania publicznego „Solidarność Społeczna”, współfinansowanego ze środków otrzymanych od Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego. Już 11 grudnia od godziny 17.00 zapraszamy na dzień otwarty inicjatyw w ramach programu SOK PO GODZINACH. Każdy zainteresowany będzie mógł tego dnia uzyskać szereg informacji na temat programu, a także zapoznać się z działalnością grup spotykających się „po godzinach” w Słupskim Ośrodku Kultury. Swoją działalność zaprezentują m.in.: modelarze z Aero Model Klub Słupsk, Rycerstwo Ziemi Słupskiej, pracownia Manufaktura oraz grupa kuglarska ELDING. Coś dla siebie znajdą również miłośnicy gier planszowych i szachów. Zapraszamy serdecznie, wstęp wolny.
Zapraszamy na 10 już edycję Słupskiego GrajDołka, która odbędzie się już 3 listopada br. w godz. 15:00 - 20:00. Tym razem spotkamy się w sali widowiskowej Bazy Kultury SOK przy ul. Braci Gierymskich 1. Tradycyjnie zapraszamy zarówno nowych graczy, jak i tych, którzy są z nami od początku. Na wielbicieli planszówek od lat 5 do 105 czekać będą nie tylko najprostsze gry, ale też takie, na które trzeba przeznaczyć kilka godzin. Co prawda gwarantujemy ponad 100 gier, jednak zapraszamy do tego, by na spotkanie przynieść swoje ulubione planszówki. WSTĘP WOLNY Słupski GrajDołek organizowany jest przez Słupski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Filart, Księgarnię Ratuszową i Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach. Więcej informacji na temat poprzednich edycji GrajDołka znaleźć można na fanpage'u wydarzeniahttps://www.facebook.com/SlupskiGrajDolek/
W czwartek, 17 października w Ośrodku Teatralnym RONDO rozpoczęła się 13. edycja festiwalu młodych talentów "Niemen Non Stop".
To już trzynasta odsłona festiwalu młodych talentów Niemen Non Stop w Słupsku. W tym roku obchodzimy szereg ważnych rocznic. Te najważniejsze to oczywiście - 80. urodzin i 15. śmierci artysty.
Emcek, znany wcześniej jako Młodzieżowe Centrum Kultury, w 2018 roku został połączony ze Słupskim Ośrodkiem Kultury. W swojej ofercie posiada zajęcia teatralne, muzyczne, rękodzielnicze i plastyczne.
Słupski Ośrodek Kultury unieważnił przetarg na zakup i dostawę komputerów z oprogramowaniem i osprzętem, sprzętu biurowego oraz dostawa mebli gotowych i na wymiar z wyposażeniem AGD wraz z wykonaniem projektu aranżacji wnętrz.
Zdaje się, że w dobie fanpagów na FB, filmików na YT i galerii na IG Manufaktura - grupa ludzi spotykających się w realu, żeby dzielić się pasją, uczyć wzajemnie i po prostu spędzać razem czas - jest zjawiskiem zanikającym, wręcz unikalnym. A tym samym wyjątkowo cennym i wartościowym...
Mamy złą i dobrą wiadomość:) Zła jest taka, że nieuchronnie widać koniec wakacji, dobra natomiast taka, ze od września wracamy z warsztatami koralikowymi. Pierwsze spotkanie już 3 września o godzinie 17.00. Przypominamy, że na czas remontu Emceku naszą siedzibą jest budynek dawnego Gimnazjum nr 4 przy ulicy Banacha 17. Serdecznie zapraszamy:)
...w każdym razie w Słupsku jest tak na pewno. W gali finałowej XXV Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”, którą w tym roku zorganizował Białogard, wzięli udział: Tomasz Jonatowski, Aleksandra Korkosińska, Mateusz Kwiatkowski, Magdalena Sobierajska, Adrianna Szmigiero, Kamila Telakowska. To była znakomita okazja, by poznać wolontariuszy z całego kraju i wymienić się doświadczeniami w pracy na rzecz innych.