WALDEN, spektakl Ludomira Franczaka

Plastyka
Termin: 2018-04-07 19:00

Miejsce: pARTer

scenariusz i realizacja: Ludomir Franczak
głos: Emil Franczak
produkcja nagrań: Marcin Dymiter

WALDEN to tak naprawdę opowieść o konieczności decydowania samemu za siebie i świadomym życiu wobec natury, państwa, czy cywilizacji, zwracająca uwagę na uważne słuchanie świata.

Spektakl oparty na powieści Henry'ego Thoreau, przywołujący również jego traktat "O obywatelskim nieposłuszeństwie", przeprowadzony jest w konwencji XIX-to wiecznego teatru pudełkowego, prezentowanego często w prywatnych domach, rozbudowanego o żywy, performatywny plan. Jednocześnie operuje nowoczesnymi środkami z pogranicza sztuk wizualnych, sztuki dźwiękowej i teatru. Całość pozostaje statyczna, jak na popularnych w XIX wieku panoramach, stając się swego rodzaju ilustracją dla akcji rozgrywającej się w warstwie dźwiękowej częściowo nagranej i odtwarzanej, częściowo tworzonej na żywo.

"Walden" jest powieścią na wskroś aktualną, a przemyślenia Thoreau wydają się uniwersalnym lekiem na naszą rzeczywistość. Rytm poszczególnych scen, oniryczny nastrój z jednoczesnym kontrastem obrazu i tekstu, wywołuje, niczym panoramy, uczucie kompletności przekazu i jego realizmu. Jednocześnie jest to realizm nie z tego świata – przedstawiający pewną utopię, która ma szansę spełnić się na poziomie każdego z widzów – dopełniając się w jego głowie.

Projekt powstał w ramach rezydencji w Domu Słów w Lublinie

Więcej informacji o projekcie:
http://lfranczak.blogspot.com/2017/09/walden.html

Bilety w cenie: 15 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy)

Rezerwacje telefoniczne: 59 843 11 30 (8.00-16.00)

 

Addres
aleja 3 Maja 22, Słupsk, Poland

 

Mapa


 

Terminy


  • 2018-04-07 19:00