Spotkanie autorskie z Martą Alicją Trzeciak

Promocje książek
Termin: 2018-08-17 17:00

Miejsce: Tramwaj przy ul. Nowobramskiej

Spotkanie autorskie z Martą Alicją Trzeciak, promujące dwie książki jej autorstwa:
"Wszystko zaczyna się wiosną" 
oraz " Laboratorium w szufladzie. Zoologia".

Marta Alicja Trzeciak – dziennikarka naukowa i pisarka. Popularyzatorka nauki oraz literatury. Zawodowo zajmuje się konsultacją merytoryczną, redakcją naukową i publicystyką.
Pisze dla Crazy Nauki, recenzuje dla Mądrych Książek. Jest dwukrotną stypendystką Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska oraz zdobywczynią wyróżnienia w kategorii prozy pomorskiej i kaszubskiej COSTERINA. Prowadzi warsztaty kreatywnego pisania – między innymi w instytutach kultury miejskiej oraz w bibliotekach. Wierzy, że jedna dobra książka może odmienić całe życie.

„Laboratorium w szufladzie. Zoologia” to prezentacja ekscytującego świata zwierząt. Książka prowadzi przez fascynujący świat zwierząt, zachęca do eksperymentowania, a także sprawia, że choć przez chwilę poczujecie – jak to jest być dżdżownicą, rybą, żółwiem, kotem, pszczołą, psem, a nawet – stonogą.

„Wszystko zaczyna się wiosną” to współczesna baśń o niezwykłym chłopcu, który ocali niejedno życie.
Baltazar rodzi się w małej księgarence pośród działu z legendami. Matka okrywa go kartkami wyrwanymi z „Najpiękniejszych baśni” i wkrótce po tym umiera. Chłopiec trafia do domu dziecka kochających Miezynków i już na zawsze ma czuć, że jego życie jest niezwykłe oraz czeka go jakieś zadanie, które musi wypełnić.
Tego samego dnia na świat przychodzi Wojtek. Chłopiec, którego rodzice będą krytykować i uczyć nienawiści do świata. Taki, który będzie uważał, że wszystko mu się należy i jest od innych lepszy. To on ma w przyszłości zadecydować o życiu Baltazara i trzech pokoleń dzieci wychowanych w domu Miezynków.
Z każdą chwilą drogi młodych mężczyzn zaczynają się ze sobą zbiegać. Czy Baltazar zdoła odwrócić bieg wydarzeń i odnajdzie klucz do przeznaczenia? Czy odkryje sekret zagubionego domu z fotografii matki? A może wszystko zostało przesądzone już w chwili, gdy się urodził?

Spotkanie z autorką poprowadzą Elżbieta Krawczykiewicz i Anna Czerny-Marecka

 

Addres
Nowobramska, Słupsk, Polska

 

Mapa


 

Terminy


  • 2018-08-17 17:00