Prezentacja wielkoformatowego obrazu autorstwa Wojtka Brewki pt. "STO LAT PRAW WYBORCZYCH KOBIET"

Różne
Termin: 2018-11-10 12:00

Miejsce: Słupsk, ul. Bitwy Warszawskiej 5

Już w najbliższą sobotę zapraszamy na uroczystą prezentację wielkoformatowego obrazu autorstwa Wojtka Brewki pt. "STO LAT PRAW WYBORCZYCH KOBIET", Prezentacja obrazu jest pierwszym krokiem do powstania w tym miejscu stałej instalacji - muralu, który wraz z autorem planujemy przygotować wiosną przyszłego roku.

Kilka słów na temat autora

Wojciech Brewka urodził się w 1980 r. w Kaliszu. Po ukończeniu studiów prawniczych w Łodzi przeniósł się do Warszawy, gdzie rozkwitła jego kariera malarska. Jest artystą samoukiem, malującym, jak sam powtarza, od zawsze. Zaczynał od rysunków w zeszytach szkolnych, potem przyszła pora na pierwsze projekty tatuaży, malunki na ścianach w mieszkaniach, które wynajmował, wyjście na ulicę, gdzie przeżył krótki epizod z graffiti, i wreszcie malarstwo sztalugowe, najpierw na niewielkich, a dziś już bardzo dużych formatach. 

Przez ostatnie kilka lat pracy twórczej Brewce udało się stworzyć rozpoznawalny warsztat, ceniony przez kolekcjonerów sztuki na polskim i zagranicznym rynku. Swoich zwolenników zachwycił odwagą w doborze kolorów, a także poruszaniem często niewygodnych tematów. W grudniu 2017 r. jego obraz „Big City Life” pobił rekord na aukcji Młoda Sztuka w DESA Unicum.

 

Telefon
(59) 842 63 49
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW
Addres
Bitwy Warszawskiej 5, 76-200 Słupsk, Polska

 

Mapa


 

Terminy


  • 2018-11-10 12:00