Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie  W związku z ogłoszeniem żałoby narodowej po śmierci Jana Olszewskiego informujemy, że sobotni maraton filmowy "Z miłości do kina" (16 lutego), którym mieliśmy świętować 28-lecie DKF PROJEKCJA, zostaje odwołany. Zakupione karnety można zwrócić w kasie kina.  Jednocześnie informujemy, że seanse o godz. 15.00 i 18.00 odbędą się zgodnie z planem.  Natomiast o godz. 20.00 zapraszamy na pokaz filmu niemego "Kult ciała" z towarzyszeniem muzyki w wykonaniu zespołu Czerwie.
Program kina REJS na nadchodzący miesiąc to, jak zawsze, wieloskładnikowa mikstura złożona z tego, co najlepsze na polskim rynku filmowym. W lutym szczególną troską otoczyliśmy naszych najmłodszych widzów, którzy w trakcie ferii zimowych mogą uczestniczyć w seansach przedpołudniowych. Ponadto dla zainteresowanych X Muzą mamy propozycję filmowych wtorków. Uczestnicy warsztatów, uczniowie szkół podstawowych, będą nie tylko oglądać filmy, ale także tworzyć własne minianimacje i poznawać tajniki iluzji optycznej przy pomocy prostych zabawek, prekursorów kamer i projektorów kinowych.

Dyskusyjny Klub Filmowy PROJEKCJA i kino studyjne REJS Słupskiego Ośrodka Kultury serdecznie zapraszają w niedzielę, 16 grudnia, o godzinie 16.00 na przedpremierowy pokaz filmu "Dowłatow". Po seansie widzowie będą mieli okazję spotkać się z odtwórczynią głównej roli żeńskiej, Heleną Sujecką, aktorką wywodzącą się ze Słupska. Siergiej Dowłatow, inaczej niż jego przyjaciel Josif Brodski, światową sławę zdobył dopiero po śmierci - w Polsce jego dzieła wydano w latach 90. Film Aleksieja Germana Jr. ukazuje zaledwie kilka dni z życia literata, w których jak w soczewce skupia się całego życie artysty. Jego uroda, osobność i towarzyskość. Seanse przyciągania-odpychania z żoną i romanse. Przede wszystkim zaś przeprawy z radziecką propagandą i cenzurą literacką, praktycznie uniemożliwiającą Dowłatowowi publikowanie.

REJS w październiku to przede wszystkim nowe kino polskie ("Kamerdyner", "Kler", "53 wojny", "Siedem uczuć", "Jak pies z kotem" i zrealizowany w koprodukcji "Sobibór"). W programie nie zabraknie głośnych filmów europejskich ("Młodość Astrid", "Climax", "Donbas" i "Suspiria") i amerykańskich ("Tajemnice Silver Lake", "Czarne Bractwo"). Także młodsi nasi widzowie znajdą coś dla siebie ("Biały kieł", "Księżniczka i smok", "Kopciuszek. Historia prawdziwa", "Mała czarownica"). 

W niedzielę, 14 października, na całym kontynencie obchodzony był Europejski Dzień Kina Artystycznego. Organizatorem wydarzenia w Europie jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Kin Art-house'owych (CICAE) przy wsparciu Europa Cinemas, a w Polsce Stowarzyszenie Kina Studyjne i Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych. Intencją pomysłodawców EDKI było zwrócenie uwagi zarówno na film jako formę przekazu artystycznego, jak i na kino jako obiekt, bez którego ten przekaz nie byłby możliwy. Kina są ważną częścią krajobrazu kulturowego każdego miasta i odgrywają kluczową rolę w życiu lokalnej społeczności, gromadząc ludzi o określonych zainteresowaniach i dając im poczucie wspólnoty, niezależnie od wieku, pochodzenia, wykształcenia czy dochodu.

Na 35. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dzieci i Młodzieży Up to 21 /Dozwolone do 21/ film pt. "Drzewo", zrealizowany według scenariusza Kai Willich i Mai Arciszewskiej, zdobył uznanie w oczach zarówno jury młodzieżowego, jak i profesjonalnego, pod przewodnictwem Magdaleny Łazarkiewicz. Film otrzymał wyróżnienia w kategoriach: animacja do lat 15 i film dziecięcy

W poniedziałek, 11 czerwca, w kinie REJS Słupskiego Ośrodka Kultury odbyło się drugie spotkanie w ramach cyklu PO FILMIE. Zgodnie z nazwą, po projekcji filmu „Lato 1993” widzowie uczestniczyli w rozmowie z zaproszonymi gośćmi: Iwoną Niemasz, przewodniczącą Towarzystwa NASZ DOM, psycholożką Klaudią Kołacz i dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Klaudiuszem Dyjasem. Spotkanie poprowadziła Grażyna Bolewska, wiceprezeska Centrum Inicjatyw Obywatelskich.

9 czerwca 2018, w kinie Rejs Słupskiego Ośrodka Kultury została rozstrzygnięta 41. edycja konkursu plastycznego KINO W OCZACH DZIECKA. Konkursu jest organizowany od 2001 roku. Inspiracją dla twórczej ekspresji są filmy obejrzane przez dzieci w kinie Rejs.

W ubiegłym roku film zrealizowany przez młodzież podczas rejsowych warsztatów animacji "Dlaczego nie wypada jeść w kinie?" zdobył III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Up to 21. Wtedy nie śniliśmy nawet o tym, że dzięki temu nasza plastelinowa produkcja znajdzie się w czołówce najlepszych polskich filmów niezależnych. Ale tak właśnie się stało... "Dlaczego nie wypada jeść w kinie?" został bowiem zakwalifikowany do udziału w Festiwalu Najlepszych Filmów Polskiego Kina Niezależnego BEST OFF 2018! Już 20 kwietnia w warszawskim kinie Luna zostaną pokazane filmy, które zwyciężyły w minionym roku na najważniejszych festiwalach kina autorskiego i niezależnego w całej Polsce. Grono wybranych jest rzeczywiście wąskie, bo tego wieczoru zostanie wyświetlonych tylko osiem tytułów. Spośród zaprezentowanych filmów publiczność wybierze „najlepszy z najlepszych”, czyli BEST OFF. Trzymajcie kciuki za nasz film!  

W poniedziałek, 11 czerwca o godz. 18.00, zapraszamy do kina Rejs Słupskiego Ośrodka Kultury na kolejny seans w ramach cyklu PO FILMIE. Tym razem pokażemy debiutancki, nagrodzony m.in. Kryształowym Niedźwiedziem na berlińskim festiwalu, obraz Carli Simón „Lato 1993”. Tytułowe lato 1993 roku to dla 6-letniej Fridy czas trudnych zmian. Ma zamieszkać ze swoim wujkiem i jego rodziną na hiszpańskiej prowincji. Nie jest to jednak wakacyjny wyjazd. Dziewczynka straciła oboje rodziców - mama niedawno zmarła po długiej chorobie - i musi nauczyć się żyć z nowymi opiekunami. Unikając sentymentalizmu, katalońska reżyserka rysuje złożony portret emocjonalny dziecka, które mierzy się z falą sprzecznych uczuć - gniewem, zazdrością, ale i rodzącym się poczuciem przywiązania. Po seansie porozmawiamy między innymi o tym jak dzieci przeżywają żałobę, jak pomóc im w trudnych chwilach i z jakimi wyzwaniami muszą się mierzyć rodzice adopcyjni. Naszymi gośćmi będą Iwona Niemasz - przewodnicząca Towarzystwa Nasz Dom, psycholożka Klaudia Kołacz oraz Klaudiusz Dyjas - dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Dyskusję poprowadzi szefowa słupskiego CIO, Marta Makuch. Bilety na wydarzenie do nabycia w kasie kina Rejs oraz w sprzedaży internetowej Ekobilet. Cykl PO FILMIE jest realizowany przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Serdecznie zapraszamy.
28 marca 2018 w kinie Rejs Słupskiego Ośrodka Kultury odbył się pierwszy etap 15. edycji Konkursu Wiedzy o Filmie X MUZA. Szesnaście dwuosobowych drużyn musiało wykazać się wiedzą z historii kina polskiego i światowego. Pytania w formie testu wymagały znajomości zarówno twórców (reżyserów, aktorów, scenografów, kompozytorów), nurtów, gatunków i pojęć filmowych, jak i tytułów ważniejszych dzieł, a także dat znaczących wydarzeń. W konkursie udział wzięły drużyny z Zespołu Szkół Informatycznych, Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych, I i II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Bytowie. Jury konkursu, Elżbieta Łukaszus-Mijewska i Joanna Gajdo - instruktorki Działu Edukacji Filmowej, po sprawdzeniu wszystkich prac wyłoniło 3 zespoły, które otrzymały największą ilość punktów i będą walczyć w finale konkursu. Są to: - Jędrzej Szczepański i Marcin Janikowski - uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Bytowie - Michał Wawrzeła i Jakub Łaszkiewicz - uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku - Julia Stawiarz i Liliana Barszczewska - uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku