02 afisz lutowy 2019Program kina REJS na nadchodzący miesiąc to, jak zawsze, wieloskładnikowa mikstura złożona z tego, co najlepsze na polskim rynku filmowym.

W lutym szczególną troską otoczyliśmy naszych najmłodszych widzów, którzy w trakcie ferii zimowych mogą uczestniczyć w seansach przedpołudniowych. Ponadto dla zainteresowanych X Muzą mamy propozycję filmowych wtorków. Uczestnicy warsztatów, uczniowie szkół podstawowych, będą nie tylko oglądać filmy, ale także tworzyć własne minianimacje i poznawać tajniki iluzji optycznej przy pomocy prostych zabawek, prekursorów kamer i projektorów kinowych.

W lutowym repertuarze licznie reprezentowane są także filmy nominowane do Oscarów. Gorąco polecamy takie tytuły, jak: Green Book, Vice, Faworyta, Granica widzom dorosłym, oraz Mirai i Ralfa Demolkę w internecie - młodszym.

Jeżeli luty, to także nasz doroczny maraton filmowy Z MIŁOŚCI DO KINA. Zapraszamy w sobotę 16 lutego na prawdziwą ucztę kinofilską. W programie, obok oscarowego pewniaka, czyli filmu "Green Book", znalazły się cztery świetne krótkie metraże, a na deser pokaz filmu niemego "Kult ciała" z 1930 roku z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Czerwie. W przerwach między projekcjami przewidzieliśmy poczęstunek i konkursy z nagrodami.