15 października w Restauracji Anna de Croy odbył się benefis Elżbiety Żołyniak, wieloletniej instruktorki Słupskiego Ośrodka Kultury i opiekunki Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego, organizatorki konkursu Niekontrolowany Obszar Wrażliwości, i niezliczonej liczby plenerów malarsko-rzeźbiarskich. Dziękujemy Pani Elżbiecie za owocne lata pracy i życzymy dużo zdrowia, pogody ducha i dalszej aktywności twórczej.  

W poniedziałek 16.12.2019 r o godz. 11:00 odbyła się konferencja prasowa w związku otwarciem nowej galerii „ArtGallery 3 Fale” w Słupsku.

Klub Plastyka im. Stefana Morawskiego ma zaszczyt zaprosić na uroczystość jubileuszową, która odbędzie się w dniu 19 października o godz. 12.00 w Białym Spichlerzu przy ul. Szarych Szeregów 12. W programie:- otwarcie uroczystości jubileuszowych przez p. Jolantę Krawczykiewicz - dyrektorkę SOK- otwarcie wystawy malarstwa Stefana Morawskiego- występ Kamili Bilińskiej i Oli Barcikowskiej- poezja klubowa B. Skomoroko, A. Krawczuk, R. Maleckiej i B. Puzio- wystąpienie p. Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej - Prezydentki Słupska- krótka historia działalności Klubu- występ Tadeusza Picza - utwór na skrzypce- podziękowania i wręczenie listów gratulacyjnych oraz albumów :Pejzaże Pomorza" uczestnikom Klubu- zwiedzanie wystaw w Białym Spichlerzu- poczęstunek gości
Przez blisko dwie dekady artyści zrzeszeni w Klubie Plastyka im. Stefana Morawskiego wraz ze swoimi gośćmi z Polski i Europy brali udział w plenerach malarsko-rzeźbiarskich z cyklu "Pejzaże Pomorza". Kilkaset efektów ich wieloletniej pracy gości w naszych magazynach, a ich ekspozycja jest utrudniona ze względu na ograniczone warunki przestrzenne. Dlatego też chcemy wydać album, w którym znajdą się zdjęcia prac powstałych w trakcie dwudziestu plenerów. W tym celu potrzebujemy Waszego wsparcia. Oczywiście odwzajemnionego. Więcej szczegółów na stronie zbiórki w serwisie www.wspieram.to/pejzazepomorza
Słupski Ośrodek Kultury i Galeria OT Rondo zapraszają na wystawę malarstwa Mariana Panka pt. "Ewokowanie Obrazu" Wernisaż wystawy odbędzie się 20 sierpnia br. o godz. 17:00 w Ośrodku Teatralnym RONDO przy ul. Niedziałkowskiego 5a Wystawa czynna będzie do 13 września.

W dniu 21 lipca Słupski Ośrodek Kultury będzie pełnił zaszczytną rolę gospodarza organizowanego przez Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku Jarmarku Gryfitów. W tym roku naszym motywem przewodnim będzie synergia kultury i ekologii, czyli po prostu EKO-SOK ! W przestrzeni Rynku Rybackiego zaprezentujemy naszą bogatą ofertę kulturalną, którą staramy się kierować do jak największej grupy odbiorców.

Klub Plastyka im. Stefana Morawskiego i Galeria OT Rondo zapraszają na wystawy malarskie.   W wakacyjnym okresie przygotowaliśmy kilka wystaw, na które serdecznie zapraszamy miłośników malarstwa i rzeźby.

Baza Kultury SOK przy ul. Braci Gierymskich 1 zaprasza na cykliczne zajęcia artystyczno-rękodzielnicze. Są to warsztaty artystyczne dla dzieci od 6-11 roku życia. Każde zajęcia są tak zaplanowane, aby wyzwolić ekspresję kreatywną, poszerzyć horyzonty wśród dzieci oraz rozbudzić wrażliwość na piękno.

Słupski Ośrodek Kultury wraz z Klubem Plastyka im. Stefana Morawskiego, Stowarzyszeniem Obszar Wrażliwości Twórczej, Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku oraz Hufcem Ziemi Słupskiej ZHP zapraszają na otwarcie wystawy "Wiosna ze św. Jerzym", które odbędzie się w dniu imienin Jerzego, 23 kwietnia o godz. 17.00 w kaplicy św. Jerzego przy placu bł. Bronisława Kostkowskiego w Słupsku.

Do końca stycznia 2019 roku można zgłaszać chęć udziału w największym w naszym regionie konkursie dla plastyków-amatorów. W XI edycji konkursu "Niekontrolowany Obszar Wrażliwości" przyznane zostaną nagrody, ufundowane przez władze samorządowe, stowarzyszenia twórcze, szkoły i darczyńców prywatnych; m.in. Prezydenta Miasta Słupska, Starostwo Powiatowe, Akademię Pomorską oraz Liceum Plastyczne. Wydarzenie swoim patronatem objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego - Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Słupska – Krystyna Danilecka- Wojewódzka oraz Starosta Powiatu Słupskiego – Paweł Lisowski. „Niekontrolowany Obszar Wrażliwości” adresowany jest do artystów ze Słupska i całego województwa pomorskiego. Jego celem jest ukazanie niezwykłego potencjału oraz niespożytego talentu tkwiącego w twórcach z naszej ziemi. Dodatkowo wystawa pokonkursowa daje szanse na ocenę stanu, dorobku i tendencji w rozwoju amatorskiego ruchu plastycznego. Jury wybierze najlepsze prace spośród ponad setki dzieł rzeźbiarskich i malarskich, które rokrocznie nadsyłane są do Słupskiego Ośrodka Kultury; w latach 2015-2018 na konkurs napłynęło ponad 200 prac od przeszło stu artystów!

Klub Plastyka im. Stefana Morawskiego wraz ze Słupskim Ośrodkiem Kultury oraz Rodziną Artysty zapraszają na wystawę malarstwa pt. "Epitafium dla Władka", upamiętniającą Jego działalność artystyczną w Klubie Plastyka. Wernisaż wystawy odbędzie się w środę, 8 listopada br. o godz. 17.00 w Restauracji Anna de Croy przy ulicy Dominikańskiej 5.