Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

szymanowska

27 kwietnia o godzinie 17:00 odbędzie się w Annie De Croy przy Dominikańskiej 5 wernisaż wystawy malarstwa Janiny Szymanowskiej.

Janina Szymanowska – mieszkanka Człuchowa, od 30 lat jest członkiem Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego, a od 2 lat uczestnikiem Stowarzyszenia Obszar Wrażliwości Artystycznej i Stowarzyszenia Marynistów Polskich.
Jest osobą bardzo twórczą, o nieprzeciętnej wyobraźni artystycznej.
Uczestniczy w plenerach malarskich, wystawach zbiorowych, konkursach plastycznych. Niniejsza wystawa malarstwa jest jej trzecią wystawą indywidualną.

Artystka jest z zawodu geodetą, w kręgu jej najważniejszych zainteresowań znajduje się historia sztuki, malarstwo i fotografia. Gdy jako młoda kobieta miała przed sobą perspektywę rozwoju artystycznego i spełnienia planów życiowych, uległa wypadkowi samochodowemu.
Po ciężkich obrażeniach ciała zgasła nadzieja, a jej życie legło w gruzach. Jedynie w sztuce odnajdywała cel, sens życia i wiarę w człowieka. Swój stosunek do życia Autorka wyraża poprzez malarstwo.

Janina jest osobą bardzo skromną, altruistką i społecznikiem. Dzięki jej inicjatywie i zaangażowaniu, od lat trwa wymiana wystaw malarskich między placówkami kultury w Człuchowie i w Słupsku. Dużo energii wkłada w działania na korzyść innych ludzi. Nieobce jest jej poświęcanie się osobom potrzebującym pomocy.

Natomiast o sobie i swoim malarstwie nie mówi nic. Milczy...

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N

Nasz Newsletter

Sam Na Scenie

sam na scenie logo

Bip

bip logo pomn1 grad

Instytucje współpracujące

logo bgsw

Sponsorzy

doram logo white2

logo douglas

obi logo

bat logo

Karta Dużej Rodziny

logo familijny slupsk