zaproszenie OdysejaOd 14 października 2016 r. w galerii Teatru Rondo można będzie oglądać wystawę fotografii Romana Timofiejuka "Odyseja"

Wernisaż: 14 października 2016 r. godz. 18:00
Wystawa czynna do 31 października 2016 r.

W niewyobrażalnie wielkich przestrzeniach i mikroskopijnych ziarnach nadmorskich piasków znajduję odzwierciedlenie odwiecznej tęsknoty za podróżą w nieznane. Każde ziarenko składa się na struktury w których został zapisany czas i przestrzeń. Odkryte krajobrazy zawierają w sobie obrazy dalekich przestrzeni ułożonych w dynamiczne wzory, poddające się falowaniu wody i nie wymagające skomplikowanych czynności zapisujących. Tajemnicze Światy ujrzałem w kolorowych polskich plażowych piaskach. A w nich oczyma wyobraźni z pomocą aparatu fotograficznego i alchemii cyfrowej rozpocząłem swoją Odyseję na statkach czasu. Podróż po nieznanych i tajemniczych zakamarkach nieoznaczonej przestrzeni umysłu, została zapisana w postaci fotografii. Wystawa pt. „ODYSEJA” to fotografie podróży po czasie i przestrzeni.

Roman Timofiejuk

Roman Timofiejuk - artysta fotografik mieszka w Gdyni. Od 1988 jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, należy również do Stowarzyszenia Marynistów Polskich i Stowarzyszenia Morsy Gdyńskie. Fotografią zajmuje się ok. 40 lat, a w jego dorobku artystycznym jest wiele indywidualnych i zbiorowych wystaw oraz udział w różnych konkursach i projektach fotograficznych. Pomiędzy 1991-2011 zajmował się fotografią zawodową. Tworzy fotografie przeważnie czarno-białe ale koloru nie unika. Fotografowanie przestrzeni jest jego ulubionym zajęciem. Interesuje się cyfrowym przetwarzaniem fotografii i jej zastosowaniem w różnych technikach twórczych. Jest uczestnikiem i organizatorem działań artystycznych, kulturalnych związanych z fotografią. Obecnie poświęca się całkowicie działalności artystycznej i wystawienniczej.

Odyseja nr 05Odyseja nr 07Odyseja nr 25