Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

autoportret babinska piaseckaPortretowanie jest procesem doświadczania i oszukiwania czasu w wymiarze egzystencjalnym, duchowym i artystycznym. Czy autoportret stwarza szansę powiedzenia czegoś autentycznego o sobie samej, potrafi uchwycić coś niezmiennego, czy jest tylko grą, personifikacją iluzji? Kreacja, wizerunek, image zawsze jest na wyrost. Nasze „ja” jest pełne niepokoju o zewnętrzny wyraz.
Autoportret odpowiada na pytanie" "jakim artysta chce siebie widzieć?", nie mówi o tym,"jaki jest". Poszukując innych tożsamości, konfrontując siebie z odgrywanymi rolami, staramy się zrozumieć własną tożsamość. Są to nierzadko działania autoterapeutyczne.

Wystawę będzie można oglądać w Galerii OT Rondo do 30 sierpnia br.

Agnieszka Piasecka – absolwentka fotografii na Roehampton University w Londynie (2012), absolwentka studiów magisterskich na kierunku Intermedia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (2016) w pracowni prof. Grzegorza Klamana. Zajmuje się alternatywnymi i historycznymi metodami fotograficznymi oraz video.
Wraz z Justyną Orłowską prowadzi inicjatywę "Skręć w Kulturę" gdzie poprzez dokumentację fotograficzną i video umożliwia upowszechnianie wydarzeń artystycznych i kulturalnych.

Agnieszka Babińska – absolwentka Fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, zajmuje się fotografią inscenizowaną, od wielu lat fotografując siebie i konsekwentnie realizując prace o bardzo osobistym wymiarze, które zakwalifikować można do nurtu feministycznego. Patrząc od strony upodobań gatunków i konwencji zajmuje się fotografią klasyczną, ale w zasięgu jej zainteresowań jest również wideo-art., instalacja i nowe media.
W swoich pracach podejmuje grę z własną tożsamością. Jednocześnie dotyka problemów kobiecości uwikłanej w stereotypy kulturowe. Artystka nie ustaje w poszukiwaniu swojego ja.
W 2016 roku uzyskała tytuł dr sztuki w dziedzinie sztuk filmowych w PWSFTv iT im. L.Schillera  w Łodzi. Wykłada fotografię w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
5
6
18
19
23
24
25

Fotografia na Facebooku

Sam Na Scenie

sam na scenie logo

Bip

bip logo pomn1 grad

Sponsorzy

doram logo white2

logo douglas

obi logo

bat logo

Karta Dużej Rodziny

logo familijny slupsk