wystawa KoszalinZ przyjemnością informujemy, że wystawa Magdy Kołakowskiej, "Znaki zapytania w nawiasach", debiutująca w Galerii OT Rondo 13 października, jedzie do Koszalina. W Galerii Fotografii Pałacu Młodzieży będzie ją można podziwiać od 6 listopada do 5 grudnia.

Magda Kołakowska: "Jestem studentką intermediów na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Fotografuję od najmłodszych lat. Przez kilka ostatnich związana jestem ze Słupskim Ośrodkiem Kultury, w szczególności z Pracownią Fotografii, gdzie pracuję pod kierownictwem pani Jadwigi Girsa-Zimny.

Nigdy nie byłam słowotokiem, nieprzerwanym strumieniem słów. Nie oznacza to jednak, że nie mam światu nic do powiedzenia. Kiedyś bałam się, że to wszystko co mam w sobie, te wszystkie szerokie światy - szczeliny i przepaście - to będzie tylko >>moje<<. A przecież chciałoby się czyichś uważnych oczu, które zajrzałyby wgłąb i nie odwróciły wzroku. Fotografia jest dla mnie sposobem komunikacji ze światem. Rozmowy bolą, wymagają nadludzkiego wysiłku używania zdań prostych, kiedy wewnątrz ma się głównie te wielokrotnie złożone, zakończone wielokropkami i znakami zapytania w nawiasach. Robiąc zdjęcia, staram się przekazać to wszystko; własny sposób patrzenia na świat, własne >>czucie spraw wszelakich<<. Każdy odbiorca może odnaleźć w tym kawałek siebie, zinterpretować po swojemu - być może całkiem inaczej niż ja."