Ptaki Pomorza A2 ver2

Zdjęcia prezentujące ptaki z naszego regionu zostały wykonane przez: Jolantę Kurjańczyk, Mirosława Szatkowskiego, Leszka Szarzyńskiego, Bogusława Kotlarza i Mariana Szarmacha.

Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 3 grudnia br. o godz. 17.00 w Galerii OT Rondo. Fotografie oglądać będzie można do końca roku.

Autorzy zdjęć o sobie:

Jolanta Kurjańczyk - "Fotografią przyrodniczą zajmuję się od 10 lat. Fascynacja ptakami zaczęła się od żurawi i tak stopniowo poznawałam inne gatunki. Dzisiaj ptaki: fotografowanie, obserwowanie czy nawet samo przebywanie i słuchanie ich śpiewu - stało się moim największym uzależnieniem."

Bogusław Kotlarz - "Z wykształcenia jestem nauczycielem, natomiast z zamiłowania przyrodnikiem, ornitologiem i fotografem. Współpracuję z wieloma organizacjami pozarządowymi zajmującymi się ochroną przyrody w Polsce. Obecnie moją największą pasją jest fotografia przyrodnicza, głównie ptaków. I to właśnie one stanowią temat niniejszej wystawy. Prezentowane zdjęcia pochodzą z rejonu Pomorza, z którym najbardziej jestem związany."

Mirosław Szatkowski - "Jestem z wykształcenia budowlańcem z zamiłowania fotografem przyrody. Szczególną uwagę poświęcam ptakom z okolic Słupska. Mój ulubiony pupil w fotografii to ptak zimorodek."

Leszek Szarzyński - "Z zawodu leśnik z zamiłowania fotograf, obserwator i podglądacz przyrody. Fotografuję krajobrazy, zwierzęta, rośliny również makro. Tematyka moich zdjęć to fotografia od brzegu morskiego poprzez pola, lasy do górskich szczytów."

Marian Szarmach - "Głosy ptaków obudziły we mnie fascynację ich ciekawym i pełnym tajemnic życiem. Obserwujmy je i nie pozwólmy aby pozostały tylko na fotografiach."