fot.Julia Ceranowska 1Miło nam poinformować, że prace Julii Ceranowskiej, uczestniczki zajęć w Pracowni Fotografii Cyfrowej i Analogowej SOK zostały nagrodzone na 9. EDYCJI międzynarodowego konkursu fotograficznego PORTRET 2018.

W konkursie wzięło udział 8346 fotografów z całej polski, były też zgłoszenia spoza granic naszego kraju (ok 5% zgłoszeń). Jury konkursu przyznało trzy nagrody, a także wyróżniło piętnaścioro najbardziej utalentowanych i rokujących na dalszy rozwój młodych adeptów fotografii. Julia, od wielu lat doskonaląca swój warsztat pod czujnym i wymagającym okiem Pani Jadwigi Girsy-Zimny znalazła się w niezwykle wąskim gronie wyróżnionych.

Jurorzy tak podsumowało prace Julii Ceranowskiej:

Na dłuższy moment zatrzymaliśmy się przy Pani zdjęciach. Dostrzegamy w nich dużą wrażliwość oraz stałe poszukiwania formy, chęć eksperymentów – co oczywiście doceniamy. Dostarczyła nam Pani bardzo różnorodny zestaw prac, właściwie każda z nich stara się choćby w niewielkim stopniu odbiegać od kanonu, jest w tym trochę buntowniczej natury, ale bardziej chęci artystycznego uzewnętrznienia samej siebie....

...Zachęcamy do dalszych eksperymentów i poszukiwań, ale przede wszystkim do rozwijania swojego warsztatu – zachęcamy szczególnie do jak najczęstszej pracy w czerni i bieli, by w pełni świadomie mogła Pani doskonalić komponowanie kadrów, uzyskiwanie faktur oraz operowanie światłem – jego kierunkami, natężeniem, sposobem w jaki buduje ono bryły i postaci. Te umiejętności są w fotografii uniwersalne, dlatego z pewnością przydadzą się Pani niezależnie od tego, w jakim kierunku uda się Pani na dalszym etapie kariery... Jest potencjał — warto to rozwijać, dla siebie, dla własnego samopoczucia i rozwoju!

Jury postanowiło więc wyróżnić Julię, doceniając talent i dotychczasową pracę, nagrodą w postaci warsztatów w profesjonalnym atelier fotograficznym pod okiem czołowych krajowych instruktorów fotografii.