Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

fot.Maja kalinowska 1925 czerwca w ramach Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii, w słupskiej galerii "Podkowa" zostało zorganizowane unikalne wydarzenie taneczne: "Walka o Miasto". Głównym organizatorem był Słupski Ośrodek Kultury, który już od ponad 10 lat aktywnie wspiera breakdance, ważny element miejskiej kultury hip-hopowej.

W imprezie udział wzięło ponad 70 zawodników z Polski, Niemiec, Rosji i Ukrainy. Najmłodszy z tancerzy miał 6 lat, a najstarsi grubo powyżej 30.

I miejsce pierwsze w najmłodszej kategorii zdobył bboy Frost z Berlina, natomiast miejsce drugie przypadło Adasiowi Groblewskiemu ze Słupska. Najlepszą tańcząca dziewczyną/Bgirl okazała się Daria Roda reprezentująca Haribo Crew - tego dnia nie miała sobie równych.

W kat. "2 vs 2" do 14 lat najlepsze okazały się zawodniczki Haribo Crew: Julia Malek i Wiki Jursza, które przygotowaniem i zaangażowaniem zachwyciły sędziów oraz publiczność.

Najwięcej emocji podczas Walki o Miasto dostarczyła kategoria najstarszych zawodników. "Bitwy" pomiędzy najbardziej doświadczonymi tancerzami stały na bardzo wysokim, europejskim wręcz poziomie. W finale spotkali się bboye z Gdańska przeciwko kolektywowi z Rosji i Ukrainy. Lepsi okazali się ci drudzy, dając zachwyconej publiczności prawdziwy pokaz umiejętności akrobatycznych i tanecznych. To właśnie bboy Patos i bboy Beetle zdobyli nagrody rzeczowe oraz główną nagrodę finansową.

Kolejna edycja już za rok. Turniej "Walka o Miasto" wpisał się już na stałe w kalendarz imprez tanecznych Pomorza, Polski i krajów ościennych. Zapraszamy do śledzenia poczynań niezwykle mocnej ekipy słupskich tancerzy na zbliżających się imprezach ogólnopolskich i zagranicznych, a zainteresowanych nauką breakdance odsyłamy pod skrzydła Mistrza Pawła Kamińskiego.

fot.: Maja Kalinowska (Pracownia Foto SOK)

Galeria Zdjęć z Walki o Miasto - KLIKNIJ

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N