Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

Po rosyjsku afisz RGB9 lutego godz. 18:00 "Po rosyjsku" - wieczór teatralny w rocznicę śmierci F. Dostojewskiego

w programie:
monodram "Marzenie Nataszy" reż. Olga Motenko, wyk. Małgorzata Fatalska - spektakl w języku rosyjskim z polskimi napisami
monodram "Iwan Karamazow zwraca bilet" reż. Stanisław Miedziewski, wyk. Michał Studziński 
w przerwie aromatyczna rosyjska herbata

Monodram "Marzenie Nataszy" na podstawie tekstu pod tym samym tytułem Jarosławy Pulinowicz. Reżyseria Olga Motenko. Występuje Małgorzata Fatalska.
Natasza Banina, grana przez Małgorzatę Fatalską, to prostolinijna, ostentacyjna i nie stroniąca od wulgaryzmów "dresiara", która wychowuje się w domu dziecka. Dziewczyna budzi postrach w koleżankach, z łatwością potrafi pokazać im gdzie ich miejsce, ciągnąc je za włosy po podłodze. Czy potrafi wyznaczyć sobie granice? Do czego zdolna jest dziewczyna, która nie ma do stracenia absolutnie nic?

Monodram "Iwan Karamazow zwraca bilet" na motywach "Braci Karamazow" i "Biesów" Fiodora Dostojewskiego reż. Stanisław Miedziewski, wyk. Michał Studziński.
Będzie to pierwszy pokaz w Teatrze Rondo po zdobyciu Nagrody za Najlepszą Rolę Męską na XXI Międzynarodowym Festiwalu Kameralnych Spektakli na podstawie F. M. Dostojewskiego w Nowogrodzie Wielkim i Starej Russie w Rosji. 
Herezjarcha Karamazow nie godzi się na sposób, w jaki Bóg urządził świat. Nic do Niego nie ma osobiście, nie odrzuca go - kwestionuje jedynie Jego plan. Stawia odwieczne pytania o naturę dobra i zła, o konieczność ponoszenia ofiar w imię harmonii. Za główną oś zła i dowód na złe urządzenie świata, Iwan uważa zjawisko cierpienia dzieci.
W XXI wieku egzystencjalne dylematy Dostojewskiego nie tracą na aktualności, a kolejne pokolenia wciąż mogą przejrzeć się w jego prozie jak w zwierciadle; nie krzywym, wręcz przeciwnie - krystalicznie, bezlitośnie czystym...

bilety w cenie: 25 zł normalny, 15 zł ulgowy

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7