Ilość nadesłanych w tym roku zgłoszeń przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Po zarwaniu wielu nocy i hektolitrach wypitej kawy, komisja kwalifikacyjna w składzie: Jolanta Krawczykiewicz, Aleksandra Karnicka i Michał Studziński wyselekcjonowała prace, które zakwalifikowały się do 23. Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza "Witkacy pod strzechy". 

Oto i zacne grono:

  • Kama Kuik – wystawa obrazów + tekst oraz prezentacja zdjęć „Przywiezione z Rosji”
  • Nina Drab – tryptyk pt. „Gdy beznadziejność dusi jak ohyda i śmierdząca zmora”
  • Warsztat Terapii Zajęciowej przy PSONI Koło w Słupsku – tzw. fotostory pod nazwą „Księżniczka Magdalena, czyli Natrętny Książę”
  • Julia Mielczarek - „Vultus animi index – Twarz odbiciem duszy” mozaiki ceramiczne portretami Witkacego inspirowane...
  • Francisco Camilo – Mural (Street Art)
  • Małgorzata Kotłowska – „Podwójny portret Witkacego” (Rysunek, technika mieszana)
  • Oliwia Grzelak – prace fotograficzne
  • Kacper Rodak – prace fotograficzne
  • Zofia Jakubik – praca plastyczna „Autoportret z maseczką”
  • Radosław Osiński – „W małym dworku” – plakat
  • Roman Gajewski/Zespół do zadań specjalnych –  „W trybach” komiks jednoplanszowy
  • Tomasz Giczewski - „Witkacy w sieci” – instalacja audio-wideo
  • Tomasz Popławski – „Witkacogłowa” instalacja
  • Anna Musialska – „Nieczyste Dusze” kolekcja ubrań, kolekcja tkanin, asamblaż
  • Hanna Rams – recytacja „Tutli-Putli” S. Witkiewicza
  • Studio teatralne „KOŁO” - War*at i zakonnica”, performans teatralny
  • Blanka Konopka Grupa teatralna QQryQ! - Spektakl teatralny „Witkacja.Glątwa”
  • Rita Pashchuk – wykład
  • Alina Częścik – prace fotograficzne
  • Szymon Wojewoda – prace fotograficzne
  • LXIV LO im. S.I. Witkiewicza „Witkacego” - „Narkotyki” - film na podstawie książki S.I. Witkiewicza
  • Jakub Krok – 1. Zestaw opowiadań – teksty literackie; 2. Monodram „Ja, siebie, sobie” - na podstawie własnego tekstu
  • Ewy – videofilm „Szalone Ewy na lockdownowej Lokomotywie”
  • Twórcze Siły Zespolone – Eukarionty – utkane z Witkacego
  • Wiesław Dawidczyk, Paweł Sadowski - „Gitarowa firma portretowa” wystawa
  • Oskar Czaplewski - „Piosenka o zaniku uczuć metafizycznych” - utwór muzyczny
  • Miłka O. Malzahn – krótka audycja pt. „List od Witkacego”
  • Mateusz Rymkiewicz – wiersz „Gliniany los” + impresja filmowa na temat wiersza
  • Duet Dobrze, Archangielski Teatr Dramy im. Łomonosowa – performans „Wrażenia”
  • Wojciech Stefaniec, Bartosz Giecewicz – impresja malarsko-muzyczna
  • Skorupa/Schaefer/Rau – „Mątwa” – instalacja wideo na dwoje aktorów i instrumenty muzyczne
  • Nicola Łazarów – recytacja
  • Teatr Malabar Hotel – „Tutli-Putli. Kto jest dziki?”
  • Natalia Zakrzewska - „Narkotyki jako próba osiągnięcia transcendencji w twórczości S. I. Witkiewicza”
  • Zofia Radek - „Rozważania w czasie”
  • Karolina Strojny – „A mistrzowi się nudziło”
  • Alicja Małek - „Giwera i jej wszyscy chłopcy”
  • Tymoteusz Sowa – „Ciemne chmury nad Utopią”
  • Paweł Szczepański – „Białe płótno”
  • Natalia Szymańska – „Wiem, bo brałem”
  • Zofia Kaśków – „Żywy Witkacy”
  • Karolina Skrzypska – „Przytrafiło mi się dzisiaj coś pięknego”
  • Julia Perzyńska-Wydrych - „(Nie)szczerość”, „Święty spokój” oraz zestaw wierszy
  • Agnieszka Muraszko – „Witek”
  • Adam Urbanowicz – „List do Witkacego”
  • Milena Świątek-Brzezińska – „Rozmowa z artystą”
  • Bartosz Kozak – „Pełzak”, „Sztuka”
  • Alicja Piasecka – zestaw wierszy
  • Zuzanna Madurska – zestaw wierszy
  • Małgorzata Kleiber – „Modlitwa kobiety”, „Cel uświęca środki”
  • Urszula Rzeczycka – „Portret Neny Stachurskiej”
  • Zuzanna Perkowska – „luty”

Dziękujemy za wszystkie nadesłane zgłoszenia i gratulujemy pomysłowości uczestnikom. Do zobaczenia w Słupsku w dniach 17-19 września!