Uwaga. Zmieniamy termin premiery spektaklu "Piosenki Przeciwko Ludzkości" w wykonaniu grupy Materia Prima.
Tych z Państwa, którzy mieli rezerwację na sobotę (13 marca), zapraszamy w piątek (12 marca) na godz. 18.00. Natomiast niedzielny spektakl z 14 marca został przemieniony na piątek (12 marca) na godz. 20:00. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.
Tu nie będzie łatwego opisu. Tu nie będzie łatwego spektaklu. Nie będzie początku ani końca.
Historia, którą opowiadamy, nie jest historią – jest krzykiem, buntem, sprzeciwem. To opowieść o braku stabilizacji, o maskowaniu się, poczuciu obcości i ucieczce, opowieść, którą każdy z nas długo nosił w zakamarkach serca. Budujemy koncert-lustro, ale to, kogo w nim zobaczycie, nie do końca zależy od nas… „Piosenki przeciwko ludzkości” to koncert piosenki aktorskiej w wykonaniu grupy teatralnej Materia Prima. Dwanaście utworów scenicznych, połączonych w jedną całość, bezlitośnie, czasem z humorem, a czasem boleśnie i dotkliwie, uderza w różne postawy społeczne, obnażając rozpad kontaktów międzyludzkich. W obecnych trudnych czasach, w sytuacji pandemicznej w której izolacja jest jednocześnie potrzebą i problemem, zyskuje to o wiele bardziej gorzki i ironiczny wydźwięk.
Inspiracją do napisania tekstów piosenek była twórczość Doroty Masłowskiej, będąca jednym z ciekawszych zjawisk we współczesnej polskiej literaturze. Korzystając z groteski oraz niezwykle oryginalnego języka dotykają one ważnych i bolesnych problemów współczesnego świata: jego degeneracji, stereotypów narodowych, kondycji współczesnej rodziny, która nie potrafi znaleźć ze sobą wspólnego języka, pozorowanej komunikacji międzyludzkiej czy współczesnej kultury.
Muzyka autorstwa Roberta Ochocińskiego i Ani Rau nie daje się łatwo sklasyfikować i wepchnąć w szufladkę. Zahacza o wiele gatunków, od rapu po disco, jednocześnie pozostając mocną, zapadającą w pamięć, hipnotycznie gęstą elektroniczną mieszanką.
Wykonanie:
grupa teatralna Materia Prima w składzie – Łukasz Bartyzel, Paulina Chwał, Marcelina Iwanicka, Daria Jaworska, Natalia Kaliszewska, Nikola Kamińska, Alicja Kowanda, Kornelia Noga, Dominika Pranga, Natalia Skwierz, Anna Rau.
Scenariusz i reżyseria:
Anna Rau Muzyka: Robert Ochociński i Anna Rau
Scenografia:
Dominika Pranga, Natalia Kaliszewska, Natalia Skwierz, Anna Rau
Dodatkowo przed premierą zapraszamy do podziwiania wystawy, którą przygotowali adepci Pracowni Fotografii Cyfrowej i Analogowej Słupskiego Ośrodka Kultury pod kierunkiem Jadwigi Girsy-Zimny: Anastazja Łukaczko, Maja Chrzan, Krzysztof Włodek, Oliwia Żołnierczyk i Weronika Stanisławska.
Na profilu facebookowym grupy Materia Prima oraz na Instagramie @materiaprima_slupsk trwa wystawa online prac młodych fotografów.
Bilety w cenie 20 zł są dostępne w Ośrodku Teatralnym RONDO przy ul. Niedziałkowskiego 5a. Rezerwacje przyjmujemy pod numerem (59) 842 63 49