Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

gdanski teatr szekspirowski logoTo projekt edukacyjny organizowany przez Gdański Teatr Szekspirowski dla uczniów, osób z niepełnosprawnością i seniorów z województwa pomorskiego.

W tym roku, do najnowszej edycji Teatralnego Pasjansa zakwalifikowała się grupa teatralna „LUŹNY SKŁAD” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupsku.

Czytaj więcej...

NCK logo pion kolor RGBLublin miastem kultury. Taka refleksja pojawiła się po III wizycie studyjnej w ramach programu "Zaproś nas do siebie".

Tym razem mniej było wykładów oraz warsztatów, za to dominowały spotkania w lubelskich ośrodkach kultury. Miałyśmy przyjemność być w  Galerii Labirynt, Warsztatach Kultury, Izbie Drukarskiej, Centrum Kultury, "Pożegnaniu z Afryką, DDK Czuby Południowe, Fundacji Sztukmistrze, Centrum Spotkania Kultur oraz Brain Damage Gallery. 

Relacja z tego spotkania została przedstawiona pod koniec września. Było zwłaszcza o pracy z cudzoziemcami, spójnej wizji dotyczącej wolontariuszy oraz współdziałaniu ze środowiskiem lokalnym. 

W wizycie studyjnej w Lublinie (22-24 sierpnia 2018 r.) wzięły udział: Joanna Swornowska i Bożena Konarowska.

NCK logo pion kolor RGBZa nami już druga wizyta studyjna w ramach „Zaproś nas do siebie! 2018”, która odbyła się w dniach 6-8 lipca w Murowanej Goślinie.

Słupski Ośrodek Kultury reprezentowała Małgorzata Burjan.

Tak wspomina pobyt:

"Wizyta studyjna to według mnie najlepsza forma zdobywania wiedzy i doświadczania działań społecznych. Dodatkowo mogliśmy wziąć udział w widowisku, którego byliśmy widzami. Bycie świadkiem i uczestnikiem tak szeroko zorganizowanej akcji było dla mnie cennym doświadczeniem. Jestem pełna podziwu dla działań społecznych aktywizujących tak dużą liczbę mieszkańców. Wpływa to mocno na ich poczucie tożsamości z miejscem, w którym żyją".

Więcej o wolontariacie w instytucji kultury, integracji społecznej i partycypacyjnej, Parku Dzieje, widowisku „Orzeł i Krzyż” oraz Muzeum Powstania Wielkopolskiego już po urlopach, na spotkaniu w sierpniu.

Jako przedsmak, kilka fotografii (post Ewa Zbroja).

Sto marze A2Projekt realizujemy w partnerstwie ze Społecznym Towarzystwem Oświatowym Oddział Terenowy nr 68 w Słupsku, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Przez dwa lata instruktorzy Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska i Maciej Sierosławski prowadzili dla uczniów Zespołu Szkół STO w Słupsku zajęcia z profilaktyki zachowań
i umiejętności społecznych oraz warsztaty „Maski emocji” z wykorzystaniem technik teatralnych.

Czytaj więcej...

NCK logo pion kolor RGBSłupski Ośrodek Kultury znalazł się na liście najwyżej ocenionych wniosków. Jesteśmy w złotej dwudziestce ośrodków kultury z całej Polski !

Wnioski były oceniane pod kątem: celu i motywacji udziału w projekcie, zakresu działań instytucji, potencjału zespołu i przeprowadzonej diagnozy lokalnego dziedzictwa.

Przed nami kilka miesięcy wypełnionych wizytami studyjnymi, konsultacjami i szkoleniami!  Ponad 300 godzin wizyt studyjnych, warsztatów i webinariów!

Projekt angażuje wszystkich pracowników w proces zmieniający cały zespół – od dyrektora po pracowników. Będziemy pracować nad wzmacnianiem komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej oraz projektowaniem oferty programowej na nadchodzący rok w oparciu o to, co najcenniejsze – lokalne dziedzictwo. Zajmiemy się także mapowaniem lokalnych zasobów kulturalnych i budowaniem oferty, która kompleksowo odpowie na potrzeby mieszkańców.

Koordynator projektu: Bożena Konarowska

pocztówka promocyjnaSłupski Ośrodek Kultury jest partnerem projektu „BALLADA O WĘDRÓWCE”, realizowanego w Jaszczurowej (gm. Mucharz) od 31.07. do 13.08.2017 r. przez Słupskie Towarzystwo Kultury Teatralnej – Teatr Rondo. Projekt uzyskał dotację w ramach 10. edycji Lata w Teatrze – programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerami projektu są także: Gmina Mucharz, Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Ziemi Wadowickiej, Zespół Szkół w Jaszczurowej, Centrum Edukacji Obywatelskiej.

 „BALLADA O WĘDRÓWCE” – ponieważ jako Stowarzyszenie Teatr Rondo wyjeżdżamy ze Słupska i jedziemy w Beskid Mały. Docieramy do uczniów szkoły położonej w górskiej miejscowości Jaszczurowa. Wędrowanie należy do ich codziennych rytuałów, wpisuje się w ich rytm życia. Podczas warsztatów będziemy pracować nad spektaklem – wędrownym widowiskiem plenerowym, które będzie miało miejsce w kilku punktach/stacjach, rozsianych po Jaszczurowej. Każdy z uczestników warsztatów będzie miał możliwość snucia własnej ballady o wędrówce. Jak kto woli: o powrocie ze szkoły do domu, wyprawy w góry, albo o podróży przez życie; mniej lub bardziej metaforycznej; nasyconej – bądź nie – fantastycznymi, baśniowymi wątkami. Czy wśród teatralnych opowieści pojawią się też wyimki z lokalnych legend (np. o Mysiorowej Dziurze, o wzniesieniu Upalenisku i „czarownicy” Sikonionce/Sikorce)? Tego nie wiemy, ponieważ będziemy pracować bez gotowego scenariusza, a końcowy efekt będzie wynikiem wspólnej pracy instruktorów i uczestników warsztatów. Jedno jest pewne – wykorzystamy pomysły wszystkich dzieci i będziemy angażować je na każdym etapie tworzenia widowiska. Liczymy na kreatywność warsztatowiczów i czujemy, że się nie zawiedziemy!

ZESPÓŁ „BALLADY O WĘDRÓWCE”: Radosław Bułtowicz – warsztaty scenograficzne; Krzysztof Butryn – warsztaty muzyczne; Piotr Deptuła – warsztaty muzyczne; Oleg Dyyak – warsztaty muzyczne; Marta Graban-Butryn – warsztaty muzyczne; Robert Kadela – opieka pedagogiczna; Edyta Sylwia Piekarczyk – warsztaty muzyczne; Dorota Polan – opieka pedagogiczna; Maciej Sierosławski – warsztaty teatralne; Magdalena Szubielska – warsztaty promocyjno-dziennikarskie; koordynacja projektu; Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska – warsztaty teatralne.

Więcej informacji o „Balladzie o wędrówce” znajduje się na stronie Lata w teatrze: KLIKNIJ

Lato w teatrze Instytut TeatralnyE teatr

Czytaj więcej...

Podkategorie

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1

Sam Na Scenie

sam na scenie logo

Bip

bip logo pomn1 grad

Sponsorzy

doram logo white2

logo douglas

obi logo

bat logo

Karta Dużej Rodziny

logo familijny slupsk