Słupski Ośrodek Kultury

Ośrodek Teatralny Rondo | Pracownia Ceramiczna

Mural przy ul. Bema, powstały w trakcie projektu (zdjęcie: Jadwiga Girsa-Zimna)Projekt „Słowiańskie bratanie” okazał się strzałem w dziesiątkę. Wszystkie wydarzenia związane z dialogiem polsko-rosyjskim cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki nim w Słupsku gościliśmy znakomitych gości. Warsztaty, jak i spotkania miały charakter otwarty, wstęp był bezpłatny a czynny udział wzięło w nich ok. 300 osób, zaś obserwatorów naszych akcji trudno zliczyć.

Naszym celem było pokazanie wielu możliwości dialogu pomiędzy Polakami a Rosjanami. Zaproszeni goście podkreślali, jak ważne jest porozumienie nie na najwyższym szczeblu państwowym, ale pomiędzy obywatelami, mieszkańcami polskich i rosyjskich miast, fascynatami słowiańskich kultur.

Całe przedsięwzięcie odbyło się w ramach projektu współfinansowanego przez Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, Miasto Słupsk oraz Słupski Ośrodek Kultury. Udało nam się zgromadzić wielu słuchaczy, wolontariuszy, ludzi zainteresowanych sprawami polsko-rosyjskimi. Projekt umożliwił wymianę poglądów, bliższe poznanie dwóch kultur, zrozumienie myślenia zarówno Rosjan, jak i Polaków.

Wielkie podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy wspierali nas w zadaniach projektowych. Chylimy czoła przed wolontariuszami, którzy poświęcili swój czas na stworzenie muralu przy ul. Bema w Słupsku (pierwszego w naszym mieście, stworzonego z dzięki takiemu zaangażowaniu społecznemu). Karolina Baranowska, Grzegorz Basarab, Katarzyna Barszcz, Joanna Bernacka, Ewa Białek, Antonio Fulghieri, Mateusz Jakowczyk, Wiktoria Kowal, Anna Kuś, Ewa Mazur, Jarek Modrzewski, Piotr Igor Salata, Monika Sarach, Krzysztof Skutnik, Jakub Solak, Jacek Szuba, Anna Szutenberg, Henryk Szwajkosz, Katarzyna Tomasiak, Gabriela Ewa Żukowska, a także wszyscy chcący postawić choć kreskę na ścianie – DZIĘKI!
Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia do udziału w wydarzeniach naszym gościom. Venera Motchalova i Alex Menuhov przyjechali do nas z Archangielska, Piotr Marciniak z Warszawy, a Piotr Brysacz z Kielc.

Wydarzenia projektu „Słowiańskie bratanie” odbyły się dzięki programowi dofinansowanemu przez Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, Miasto Słupsk oraz Słupski Ośrodek Kultury. Uśmiechamy się z wdzięcznością do partnerów przedsięwzięcia: Państwowy Teatr Lalki „Tęcza”, Jarosław Rawski i Herbaciarnia w Spichlerzu Richtera, Monika Strzelczyk i Kawiarnia „Kafeina”, Łukasz Gągała i Alpinia–usługi i prace wysokościowe, Radio Słupsk, Głos Pomorza, Telewizja Słupsk, Kanał 6, TVP 3 Gdańsk.

Ola Ciecholewska
Koordynator projektu „Słowiańskie bratanie”

Kalendarz wydarzeń

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1

Sam Na Scenie

sam na scenie logo

Bip

bip logo pomn1 grad

Sponsorzy

doram logo white2

logo douglas

obi logo

bat logo

Karta Dużej Rodziny

logo familijny slupsk