PRZYGODA NELLY

Kino
Termin: 2019-03-30 16:00

Miejsce: Kino Rejs, al. 3 Maja 22

Tytuł oryginalny: Nellys Abenteuer
Niemcy 2017, 97 min.

ecobilet emcek

reżyseria: Dominik Wessely
scenariusz: Jens Becker, Uta Kolano
muzyka: Franziska Henke
zdjęcia: Knut Schmitz
obsada: Flora Thiemann, Julia Richter, Kai Lentrodt, Hagi Lacatus, Raisa Mihai

Lato, wszyscy wybierają się na wspaniałe wakacje, tylko Nelly musi jechać z rodzicami do Rumunii i od początku nie jest tak, jak sobie wymarzyła. Do tego okazuje się, że nie jest to zwykły, rodzinny wyjazd. Tata nadal jest w pracy! Jakby tego było mało, nikt nie uprzedził Nelly, że mają się tu wkrótce przeprowadzić. Czy może być gorzej? Może – dziewczynka ucieka! To, co z początku groźne, szybko staje się początkiem fascynującej przygody, która uświadamia, że pozory mogą mylić i czasem warto przedefiniować swoje priorytety.

"Przygoda Nelly" to film o bardzo pożądanej wrażliwości. Wystarczająco dynamiczny i ciekawy, by utrzymać uwagę młodego (to kategoria 9+) widza, ale i z ważnym, ciekawym przekazem. Wszystko oczywiście w wersji soft i z uśmiechem, ale jednocześnie bez lukrowania i pastelowych odcieni. (…) to jeden z trzech wprowadzanych w ramach Kina Dzieci tytułów, który koncentruje się na dziewczynkach. Wybrane filmy pokazują je jako "mądre, kompetentne, odważne i kreatywne", a zamiast opowiadać o księżniczkach lub superbohaterkach, kierują kamerę na dziewczyny, z którymi może utożsamić się młoda widzka. Taka jest Nelly: wrażliwa dziewczynka, jeszcze dziecko. Ale i samodzielna, mocna osoba z ufnością korzystająca z siły własnego umysłu i pomimo porażek niepopadająca w cynizm w relacjach z innymi. Wessely pokazuje jej ewolucję, dojrzewanie do pewnych emocji. To bohaterka, która nie wstydzi się przyznać do błędu, bierze odpowiedzialność za swoje działania, nie boi się nieznanego. Gdybym miała córkę, która powiesiłaby sobie plakat z Nelly na ścianie, byłabym bardzo z tego zadowolona.
/Anna Tatarska, CoJestGrane24/

 

Telefon
59 84 35 434
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

 

Terminy


  • 2019-03-31 14:00
  • 2019-03-30 16:00