W tym roku szkolnym zaczynamy nowością - „Spotkania ze Sztuką” to kontynuacja naszych lipcowych spotkań w ramach Studia Inicjatyw, które cieszyły się dużą popularnością. Zapraszamy do grupy najmłodszej (dzieci w wieku 3-7 lat wraz z opiekunami) oraz do grupy dzieci (8-14 lat).

Dzieci są bardzo wrażliwe na bodźce otaczającego świata. Pragniemy przybliżyć im sztukę tak, aby stała się ona dla nich częścią codzienności. Chcemy stworzyć miejsce przyjazne do wyrażania własnej ekspresji.
Zajęcia te:
*pobudzają wyobraźnię oraz wpływają na zdolności poznawcze dzieci,
*uczą spostrzegawczości i koncentracji,
*ćwiczą motorykę małą,
*kształtują wrażliwość estetyczną dostarczając wzorce piękna,
*pokazując odmienność i różnice w postrzeganiu świata, rozwijają tolerancję na inność.
Każdemu tematowi towarzyszy zestaw zabaw i warsztatów, podczas których dzieci stają się artystami, bo każdy z nas bywa artystą malując, rysując czy rzeźbiąc, tworząc.

Każda grupa spotykać się będzie raz w tygodniu na ok. 1,5h. Grupa najmłodszych dzieci (3-7 lat) wraz z opiekunami spotykać się będzie w soboty o godz. 16.00, spotkania starszej grupy (8-14 lat) odbywać się będą w piątki o godz. 16.30. Ilość miejsc w grupie ograniczona.

Zapisy pod numerem 507 846 261 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Odpłatność według cennika SOK: 50 zł/miesiąc

Prowadzenie: Kamila Bednarz - Absolwentka koszalińskiego Wydziału Architektury i Wzornictwa oraz warszawskiej Szkoły Projektowania Biżuterii oprócz wykonywania biżuterii uprawia malarstwo,rzeźbę oraz sztukę ziemi.
Lubi to, co proste, naturalne, surowe, ściśle związane z ziemią.
W swych pracach oddaje zmysłowość w odczuwaniu świata: w naturze miękkość mchu, zapach lasu, śpiew ptaków i szelest liści, a w codzienności jej kolory i faktury. W ten sposób łączy naturę z kulturą - poprzez swoje projekty,pokazuje, że jest to możliwe. Rozpięte między realną formą a sennym marzeniem prace malarskie artystki są bliskie poetyce realizmu magicznego czy surrealizmu. Wyobraźnia, gra nieoczekiwanych skojarzeń i zestawień, aura tajemniczości i niepokoju stanowią główne wyznaczniki jej twórczości.
Jej prace to także wyszukiwanie nowych możliwości tkwiących w każdym, czasem już bezużytecznym przedmiocie. Jednak ich bezużyteczność to tylko pozory. W zwykłej codzienności odnajduję niesamowite inspiracje, które na drodze eksperymentu, dają wymierne efekty w postaci nowego projektu. Może to być oderwany, zabawny guzik ze sterczącą nitką, kawałek kartki, przez którą prześwieca słoneczny promyk. I już powstaje szkic, który cyzelowany mozolnie w pracowni, z całą gamą nachodzących na siebie skojarzeń, tworzonych przez jej umysł i sposób postrzegania świata, zamienia się w coś nowego, co ma nie tylko zdobić kulturalnego człowieka, ale też wyrazić jego przynależność do naszej karmicielki - Ziemi. To ona daje nam ciepło, pokarm, wodę. Tworząc taką, a nie inną biżuterię, obiekt lub instalację ofiarowuje jej swoją wdzięczność. Jest to jej forma rozmowy ze światem, który zwraca się do niej z prośbą: "zrób coś ze mną, zrób coś nowego".
To także mama dwójki dzieci,które wychowuje przez sztukę, głęboko wierząc,że kreatywność jest w życiu najważniejsza.