warsztaty bebniarskieRytm jest uniwersalnym językiem, zrozumiałym przez każdego. Aby czuć go, rozumieć i posługiwać się nim, nie trzeba mieć specjalnych talentów, czy wieloletniego przygotowania, jak w przypadku gry na innych instrumentach.

Afrykański bęben djembe jest instrumentem, który otwiera na rytm i współpracę w grupie. W czasie zajęć nie tylko świetnie się bawimy, bębniąc na wszystkim, co znajdzie się w zasięgu rąk, ale także rozwijamy umiejętność improwizacji, uczymy słuchać nie tylko siebie samych, ale i innych. Taka aktywność jest nie tylko odprężająca, ale i stymulująca rozwój sensoryczny i poczucie rytmu.

Warsztaty prowadzone są przez Małgorzatę Burjan - pasjonatkę różnych rodzajów śpiewu i gry na bębnach djembe, prowadzącą liczne warsztaty, m.in. improwizacji muzycznej.

Spotkania z rytmem dla dorosłych

Warsztaty bębniarskie, nauka od podstaw

Przedmiotem zajęć jest gra na afrykańskim bębnie djembe. W czasie warsztatów nauczymy się zmieniać membranę, konserwować i stroić beben. każdy z uczestników wybierze własny instrument, z którym będzie pracował przez cały rok.
Podczas zajęć stosowane są techniki relaksacyjne, ćwiczenia rytmiczne oraz śpiew improwizowany, pomagające wyzwolić w uczestnikach twórczą, rytmiczną ekspresję. Co ważne, do pełnego udziału w zajęciach nie jest wymagane żadne wcześniejsze przygotowanie - każdy, nawet osoba niemająca wcześniejszego kontaktu z bębniarstwem, może w ciągu kilku spotkań nauczyć się wszystkiego, co potrzebne do wspólnego grania.

miesięcznie 50 złotych/osoba

Spotkania z rytmem dla dzieci

Zajęcia muzyczno-rytmiczne dla dzieci od 10 roku życia

Nauka gry na afrykańskim bębnie djembe, zajęcia rytmiczne i muzyczne z nią związane wspaniale wpływają na rozwój dziecka. Poprawiają poczucie rytmu, koordynację wzrokowo-ruchową, uczą pracy w grupie, rozwijają uzdolnienia muzyczne. Uczestnicy zajęć regularnie występują w przestrzeni miejskiej, publicznie prezentując umiejętności w radosnej, życzliwej atmosferze, co pomaga pokonać onieśmielenie i podnieść poczucie własnej wartości.

miesięcznie 40 złotych/osoba

Terminy zajęć:

  • Zajęcia dla dzieci (od 10-go roku życia):
    • środy godz. 17:30- 18:30
  • Zajęcia dla dorosłych:
    • wtorki godz. 18:15- 19:45

djembe1warsztaty muzycznedjembe2