W czwartek, 8 lutego 2018, gośćmi DKF PROJEKCJA byli: reżyserka Urszula Antoniak i aktor Jakub Gierszał. Okazją do spotkania i rozmowy był przedpremierowy pokaz "Pomiędzy słowami".

Film opowiada historię Michaela, młodego, odnoszącego pierwsze sukcesy prawnika, który tuż po maturze wyjechał z kraju, by spróbować sił na obczyźnie. Michael usilnie stara się być stuprocentowym Niemcem, Berlin stał się dla niego domem, a przeszłość przestała istnieć. Pewnego dnia w jego poukładanym życiu pojawia się ojciec, którego chłopak uważał za zmarłego.

Publiczność, licznie zgromadzona w sali kina Rejs, pytała reżyserkę między innymi o inspiracje i estetyczne decyzje (film zrealizowany jest czerni i bieli). Antoniak, mieszkająca od 30 lat w Holandii, opowiadała o swoich doświadczeniach emigracyjnych, o tożsamości i tym co ją buduje. Przyznała również, że gdyby Jakub Gierszał, który jest dwujęzyczny, nie przyjął propozycji zagrania Michaela, to film by prawdopodobnie nie powstał.

Aktor opowiadał o tym jak przygotowywał się do roli, z jakich doświadczeń i spotkań czerpał, a także o współpracy z ekranowym ojcem - Andrzejem Chyrą.

Dziękujemy firmie dystrybucyjnej Best Film za pomoc w organizacji spotkania.