RONDO. 50 lat. Wieczór 9 - TEATR TAŃCA I RUCHU ROZBARK

Taniec
Termin: 2022-10-14 19:00

Miejsce: Ośrodek Teatralny Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5a

W 50 rocznicę pierwszej premiery Teatru Rondo, zapraszamy 14 października o godzinie 19:00 na dziewiąty wieczór jubileuszowy pod tytułem
TEATR TAŃCA I RUCHU ROZBARK
gość wieczoru: Anna Piotrowska
W programie wieczoru:
1. spektakle: GEMINI tryptyk, Terytorium, egoistic experiment
choreografia A. Piotrowska
2. spotkanie z artystami
Bezpłatne wejściówki do odebrania w Ośrodku Teatralnym RONDO przy ul. Niedziałkowskiego 5a. Rezerwacje pod numerem (59) 842 63 49
 
Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, jak sama nazwa mówi, spaja w sobie pięć ważnych elementów – łączy i przenika dziedziny teatru, tańca, i ruchu, będąc instytucją miasta Bytomia, mieszczącą się w dzielnicy Rozbark.
Misją teatru jest przybliżać widzom sztukę tańca poprzez różne formy od festiwali i rezydencji, po programy edukacyjne i społeczne, mające za zadanie animować głównie środowisko lokalne, tworząc jednocześnie jedno z ważniejszych miejsc na tanecznej mapie Polski.
ROZBARK tworzy i propaguje sztukę tańca współczesnego, wzbogacanego o różne formy teatralne i ruchowe.
 
dr Anna Piotrowska - doktor w dziedzinie sztuk muzycznych w dyscyplinie rytmiki i tańca, choreografka, reżyserka, nauczycielka tańca współczesnego, tancerka. Fundatorka i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca „eferte”, oraz założycielka „mufmi” w Warszawie. Stypendystka British Council Awards, Young Polish Arts Entrepreneur. Pomysłodawczyni i koordynatorka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych programów edukacyjno-kulturalnych. Od 1996 r. stworzyła ponad 120 autorskich choreografii i przedstawień.
Od 2020 r. dyrektorka Teatru Rozbark. Obecnie prodziekan i wykładowca Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.
Współpracowała m.in. ze Śląskim Teatrem Tańca w latach jego działalności, Polskim Teatrem Tańca w Poznaniu, Wrocławskim Teatrem Pantomimy im. H. Tomaszewskiego. Jest autorką choreografii i ruchu scenicznego w wielu spektaklach tanecznych, dramatycznych i w produkcjach autorskich.

 

Telefon
(59) 842 63 49

 

Terminy


  • 2022-10-14 19:00