Koniec lipca zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że przed nami sierpień i sporo nowych tytułów filmowych!

Co proponujemy widzom w przyszłym miesiącu? Przede wszystkim trzy znakomite dokumenty: PAVAROTTI o ukochanym, nie tylko przez melomanów, śpiewaku operowym, MAIDEN - pasjonującą opowieść o pierwszej w historii żeńskiej załodze startującej w regatach dookoła świata oraz DIEGO o słynnym argentyńskim piłkarzu.
Maiden
O tym, że życie pisze czasem najlepsze scenariusze słyszeliśmy nie raz. Dlatego w sierpniu pokażemy również dwa tytuły inspirowane prawdziwymi wydarzeniami: biograficzną opowieść o kubańskim tancerzu Carlosie Acosta - YULI, a także polską komedię kryminalną NA BANK SIĘ UDA.
Już 14 sierpnia o 20.00 zapraszamy na przedpremierowy pokaz NA ZAWSZE RAZEM. Francuski dramat mierzy się z tematem terroryzmu portretując tych, którzy muszą odbudować swoje życie po stracie bliskich.
Na zawsze razem
Ponadto w repertuarze znajdą Państwo włoską komedię kryminalną MAGICZNE NOCE, nowy film Jima Jarmuscha TRUPOSZE NIE UMIERAJĄ, a także BÓL I BLASK Pedro Almodóvara. Ten ostatni zachwycił krytyków po pokazach canneńskich, zyskując miano arcydzieła na miarę „Osiem i pół” Felliniego.
 Oczywiście w REJSowym programie nie mogło zabraknąć również propozycji dla młodszych kinomanów. Drugą połowę wakacji zaczynamy od filmu WILK W OWCZEJ SKÓRZE 2. W kontynuacji przeboju sprzed kilku lat, żyjące w zgodzie wilki i owce będą musiały zjednoczyć siły w walce ze stadem, które spróbuje je poróżnić. Zwierzęcy bohaterowie pojawią się również w ekranizacji książki o przygodach LILIANY PĘDZIWIATR i remaku disneyowskiego hitu - KRÓL LEW. Natomiast w ostatni weekend wakacji, dla nieco starszych, pokażemy nagrodzony na MFF Młodego Widza Ale Kino! film MAMY TALENT! To historia grupy dzieciaków, która chcąc wziąć udział w największym skandynawskim festiwalu rockowym, przemierza Norwegię.
Mamy talent
W okresie wakacji kasa kina czynna jest od środy do piątku w godzinach 14.00-18.00, a także pół godziny przed każdym seansem. Rezerwacje telefoniczne przyjmujemy pod numerem: 59 842 63 49.
 Przypominamy, że w związku z remontem Emceku, kino REJS działa tymczasowo w Ośrodku Teatralnym RONDO (ul. Niedziałkowskiego 5a).