W środę, 14 sierpnia o godz. 20.00, zapraszamy do kina Rejs na przedpremierowy pokaz filmu "Na zawsze razem". Francuski dramat, doceniony na festiwalach w Wenecji i Tokio, mierzy się z tematem terroryzmu portretując w kameralnej historii tych, którzy próbują odbudować swoje życie po stracie bliskich.

Tragedia, o której opowiadamy ma wymiar zarówno osobisty, jak i zbiorowy. Chciałem zrobić film powściągliwy, jednocześnie podejmując ryzyko i starając się uczynić go możliwe przystępnym. - mówił w jednym z wywiadów reżyser.

Bohater filmu, David, ma 24 lata, dorywcze prace i młodzieńcze marzenia. W wolnych chwilach pomaga siostrze w opiece nad Amandą - uroczą 7- letnią, dziewczynką. Jeden dzień, jedna chwila zmienia ich dotychczasowe życie. Atak terrorystyczny w Paryżu zabiera Amandzie mamę i Davidowi siostrę. Oboje próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości mając tylko siebie nawzajem.

Odżegnując się od prostej filmowej rekonstrukcji „francuskiego 11 września”, unikając pokusy podglądactwa i taniego dramatu, reżyser stworzył film wyjątkowy – jednocześnie przemawiający do szerokiej publiczności. Gérôme Truc - socjolog, autor książki „Shell Shocked: the Social Response to Terrorist Attacks” (Polity Press, 2018)

Bilety w cenie: 10, 12 i 15zł do nabycia w kasie kina bądź w sprzedaży internetowej na stronie Ekobilet.