Z radością informujemy, że po trzech miesiącach przerwy spowodowanej pandemią, nareszcie możemy uruchomić kino ponownie. Na pierwsze seanse zapraszamy już 11 czerwca do sali OT Rondo (Niedziałkowskiego 5).

Czerwcowy repertuar otworzy nowy film Jana Komasy "Sala samobójców. Hejter" - druga część wielkiego przeboju kinowego z 2011 roku, brytyjski dramat "Co przyniesie jutro" - niezwykle szczery i poruszający portret porzuconej przez męża kobiety, a także dokument o Leonardzie Cohenie i jego muzie - "Marianne i Leonard: słowa miłości".

Marianne i Leonard

Ponadto w programie znalazła się argentyńska komedia "Pechowi szczęściarze", w której mieszkańcy małego miasteczka, oszukani przez pozbawionego skrupułów kierownika banku, postanawiają odzyskać to co im się należy. Pojawi się też nowa adaptacja powieści Jane Austen "Emma.", jak również wzruszająca opowieść o trudnej relacji ojca i 18-letniej dziewczyny rozpoczynającej proces uzgadniania płci w filmie "Lola".

Lola

Nie zapomnieliśmy oczywiście o najmłodszych widzach. Dla niech, pod koniec czerwca, pokażemy disneyowską produkcję "Naprzód" - historię Janko i Bogdana, dwóch nastoletnich braci elfów, którzy otrzymują na 16. urodziny zaklęcie. Za jego sprawą będą mogli na jeden dzień przywołać do życia swojego tatę. Jak pisał w recenzji Adam Kruk: „Naprzód” to naprawdę wzruszająca, ale nie łzawa, opowieść o poszukiwaniu ojca oraz o tęsknocie, która potrafi zdefiniować całe życie.

Naprzód

 

W związku z sytuacją epidemiczną, zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, w kinie będą obowiązywać specjalne zasady. Będziemy prosić widzów między innymi o:

  • zakrywanie nosa i ust
  • dezynfekcję rąk
  • utrzymywanie odległości nie mniejszej niż 1,5 m od innych widzów (w holu i w sali kina) -nie dotyczy osób mieszkających razem, osób uczestniczących w pokazie z dzieckiem poniżej 13 roku życia, a także widzów uczestniczących w pokazie z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności
  • bezgotówkową płatność za bilety - w miarę możliwości

W trosce o bezpieczeństwo zmniejszyliśmy o połowę liczbę dostępnych miejsc w sali i zwiększyliśmy przerwy między seansami, tak aby ograniczyć liczbę osób przebywających w tym samym czasie w przestrzeni kina, ale też systematycznie móc dezynfekować wspólne przestrzenie.

W seansach będą mogły uczestniczyć wyłącznie osoby zdrowe, bez jakichkolwiek objawów wskazujących na chorobę zakaźną.

Licząc na Państwa zrozumienie mamy nadzieję, że te drobne niedogodności nie odbiorą radości płynących ze wspólnego oglądania. Do zobaczenia w kinie!