Po wiośnie innej niż wszystkie i nieco nieśmiałym czerwcu, nabieramy wiatru w żagle i zapraszamy na regularne lipcowe seanse w kinie Rejs.

Jak zawsze w okresie wakacji przygotowaliśmy kilka propozycji dla młodszej publiczności. Od piątku, 3 lipca, zapraszamy na premierowe pokazy Czworo dzieci i coś, pełną przygód historię przybranego rodzeństwa, które znajduje na plaży kudłatego Piaskoludka spełniającego życzenia. Osadzona we współczesnych realiach familijna opowieść jest ekranizacją bestsellerowej książki Jacqueline Wilson, inspirowanej twórczością Edith Nesbit.

Czworo dzieci i coś

W kolejnych tygodniach pokażemy ubiegłoroczne przeboje festiwalu KINO DZIECI: Jakub, Mimmi i gadające psy, w której para tytułowych kuzynów zaprzyjaźnia się z gangiem mówiących czworonogów i wspólnie stara się ocalić ulubiony park Mimmi, oraz Niezwykłe lato z Tess - pełną słońca i błękitnych nadmorskich krajobrazów opowieść o miłości, dorastaniu i tym, co w życiu najważniejsze. Pod koniec miesiąca natomiast, za sprawą animacji Bayala i ostatni smok, odwiedzimy czarodziejską krainę wróżek i elfów.

Niezwykłe lato z Tess

Wśród propozycji dla widzów dorosłych sporo miejsca w lipcowym repertuarze zajmą filmy inspirowane prawdziwymi wydarzeniami. Pokażemy między innymi Zdrajcę – trzymającą w napięciu historię jednego z sycylijskich bossów, który złamał omertę, czyli mafijną zmowę milczenia; Balon - o jednej z najbardziej niezwykłych ucieczek z NRD w czasach ziemnej wojny; Tylko sprawiedliwość - przejmujący dramat, w którym śledzimy losy młodego prawnika i jego walki z systemowym rasizmem, oraz nakręcone z epickim rozmachem Obrazy bez autora - film oparty na historii życia malarza Gercharda Richtera. Nie zabraknie też kina dokumentalnego. Od 17 lipca zapraszamy na spotkanie z królową jazzu, Ellą Fitzgerald (Ella Fitzgerald: Just One of Those Things), a od 24 lipca na pełen dowcipu, mądrości i refleksji niezwykły portret księdza Adama Bonieckiego (xABo: Ksiądz Boniecki).

Ella Fitzgerald

Dla wielu osób lato to czas relaksu, a nic lepiej nie odpręża niż dobra komedia. Powodów do śmiechu dostarczą z pewnością bohaterowie Nic nie ginie, debiutanckiego obrazu Kalina Alabrudzińska, uczennice prywatnej szkoły dla dziewcząt, której zarząd musi mierzyć się z widmem bankructwa, feminizmem i nadchodzącą rewolucją seksualną (Jak być żoną i nie zwariować), a także pewna instagramowa znajomość, która zmieni życie francuskiego szefa kuchni w filmie #tuiteraz.

tuiteraz

Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu seansów znajdą Państwo w zakładce repertuar. Na pokazy niezmiennie zapraszamy do sali OT RONDO (ul. Niedziałkowskiego 5) i przypominamy, że w dalszym ciągu obowiązują na nich specjalne zasady bezpieczeństwa. Widzowie są zobowiązani do:

  • zakrywania nosa i ust
  • dezynfekcji rąk
  • utrzymywania odległości nie mniejszej niż 1,5 m od innych widzów (w holu i w sali kina) - nie dotyczy osób mieszkających razem, osób uczestniczących w pokazie z dzieckiem poniżej 13 roku życia, a także widzów uczestniczących w pokazie z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności