Film to nasza pasja, dlatego na przekór zamknięciu kin i trudnej codzienności Dyskusyjny Klub Filmowy PROJEKCJA zaprasza na spotkania w przestrzeni wirtualnej.

W najbliższą niedzielę, 22 listopada o godz. 18:00, w wydarzeniu na Facebooku opublikujemy prelekcję Anny Równy - edukatorki filmowej i doktorantki w Katedrze Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej UG oraz filmoznawcy Jarosława Skulskigo do filmu Ema.

Pokazywany w konkursie głównym festiwalu w Wenecji obraz chilijskiego reżysera Pabla Larraína, to filmowy rollercoaster z magnetyczną Marianą Di Girolamo i Gaelem Garcíą Bernalem w rolach głównych. Nieuchwytna jak płomień, uwodzicielska Ema roznieca ogień wszędzie tam, gdzie się pojawia. Taniec to dla niej całe życie - dla swojej pasji jest gotowa poświęcić dosłownie wszystko. Wspólnie z mężem podejmuje kontrowersyjną decyzję, przez którą upada jej dawny świat, a na zgliszczach starego porządku wyrasta zupełnie nowy - gdzie kobiety mogą tańczyć tak, jak chcą, o rodzinie nie decyduje pokrewieństwo i każdy sam tworzy choreografię własnego życia.

Ema foto

Z kolei 29 listopada o godz. 18:00, słowo wstępne do filmu Maryjki wygłosi Elwira Rewińska - polonistka i filmoznawczyni. Zaraz potem odbędzie się transmisja rozmowy z reżyserką Darią Woszek oraz aktorką Heleną Sujecką.

Bohaterką pełnometrażowego debiutu Woszek jest 50-letnia Maria, która spędza czas głównie w swoim mieszkaniu, pełnym podniszczonych figur Maryjek, paląc papierosy, popijając martini, czytając harlequiny i biorąc długie kąpiele przy świecach. Pozostałą część każdego dnia kobieta spędza w osiedlowym supermarkecie, gdzie pracuje. Rutynę przerywają od czasu do czasu niezapowiedziane odwiedziny jej siostrzenicy, Heleny, która wpada do Marii, kiedy świat ją zmęczy i porani. Tak razem chowają się przed światem z Maryjkami. Ta monotonia kończy się, gdy Maria rozpoczyna hormonalną terapię zastępczą, która ma na nią i jej otoczenie zaskakujący, burzliwy i nieco zabawny wpływ.

Maryjki foto

Obydwa tytuły można zobaczyć w wirtualnej sali kina Rejs na platformie MOJEeKINO.pl:

EMA -> https://www.mojeekino.pl/vods/vod.470
MARYJKI -> https://www.mojeekino.pl/vods/vod.592 (pokaz przedpremierowy, film będzie dostępny wyłącznie od 28 listopada godz. 18:00 przez 24h)

Aby obejrzeć filmy należy:
- zarejestrować/zalogować się na stronie www.mojeekino.pl
- wybrać tytuł filmu
- nacisnąć przycisk „oglądaj film”
- wybrać z listy kino Rejs
- nacisnąć przycisk „zapłać” (system przeniesie widzów na stronę banku)
- po dokonaniu płatności film pojawi się w zakładce „moja strefa”, gdzie można go odtworzyć

Bilety na poszczególne seanse kosztują 15zł.

Wszystkich, którzy chcą podzielić się wrażeniami i podyskutować po seansach, zachęcamy do zamieszczania komentarzy pod postami w wydarzeniu na Facebooku.

Logotypy

Działalność DKF Projekcja jest realizowana przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Miasta Słupska.