Choć decyzją Prezesa Rady Ministrów kina prawie do końca roku pozostają zamknięte, to niezmiennie zapraszamy na pokazy Dyskusyjnego Klubu Filmowego PROJEKCJA online.  W tym miesiącu wracamy do tradycji czwartkowych spotkań, a na pierwszy seans zapraszamy już 3 grudnia.

Na początek proponujemy czarną komedię Quentina Dupieux, której bohaterem jest... kurtka z frędzlami. Jej właściciel - George, postanawia unicestwić wszystkie inne kurtki na świecie i zaczyna marzyć o sławie filmowca. Chociaż koncepcja Deerskin brzmi niczym szalona i abstrakcyjna wariacja kina z najniższej półki, tak naprawdę pod skórzaną kurtką kryje się opowieść o samotności oraz próbie nadania sensu resztkom przemijającego życia.

Deerskin kadr

10 grudnia zapraszamy na Zdrajcę - oparte na faktach, zrealizowane z epickim rozmachem dzieło Marca Bellocchio. Historia opowiadana z perspektywy bossa, który nieoczekiwanie staje po stronie sprawiedliwości, nie tylko fenomenalnie rekonstruuje najmroczniejszy czas w dziejach walk z mafią, ale też stawia pytania o znaczenie lojalności, honoru i zdrady – pytania, które nigdy nie przestały być aktualne.

Zdrajca kadr

Tegoroczne spotkania zakończymy 17 grudnia pokazem filmu Eastern. Pełnometrażowy debiut Piotra Adamskiego przenosi widzów do alternatywnej, dystopijnej rzeczywistości, w której broń jest legalna, a życie ludzi reguluje wprowadzony przez państwo bezwzględny kodeks krwi. Dwie dziewczyny, wplątane w rodzinne porachunki, postanawiają zmienić te reguły i przełamać krąg przemocy oraz terroru. Eastern doceniono na 38. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie, gdzie obraz Adamskiego otrzymał aż trzy nagrody.

Eastern kadr

Prelekcje do filmów, które wygłoszą Anna Równy - edukatorka filmowa i doktorantka w Katedrze Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej UG oraz filmoznawca Jarosław Skulski, będą udostępniane co tydzień na naszej stronie oraz w wydarzeniu na Facebooku.

Wszystkie wyżej wspomniane tytuły można zobaczyć w wirtualnej sali kina Rejs, na platformie MOJEeKINO.pl. Przypominamy, że jeśli nie mają Państwo jeszcze konta na stronie, to konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Następnie należy:
- wyszukać wybrany film
- nacisnąć przycisk „oglądaj film”
- wybrać z listy kino Rejs
- nacisnąć przycisk „zapłać” (system przeniesie widzów na stronę banku)
- po dokonaniu płatności film pojawi się w zakładce „moja strefa”, gdzie można go odtworzyć

Bilety na poszczególne seanse kosztują 15zł.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu, a wszystkich którzy chcą podzielić się wrażeniami i podyskutować o obejrzanych filmach, do zamieszczania komentarzy pod postami w wydarzeniu na Facebooku.

Logotypy

Działalność DKF Projekcja jest realizowana przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Miasta Słupska.