Drodzy Widzowie, nie będziemy ukrywać wzruszenia, radość nasza jest co najmniej podwójna: nie tylko otwieramy kino po trzymiesięcznym lockdownie, ale ponadto wracamy do Emceku, do naszej stałej siedziby na 3 Maja.

Zaplanowaliśmy na początek dziesięć dni repertuaru, bo kina czynne są warunkowo do 28 lutego. Jedenaście tytułów, trzydzieści pięć seansów, trzy pokazy przedpremierowe, jeden film dla dzieci, jedno spotkanie z reżyserem...

02 afisz lutowy 2021 strona 1

 

Wśród naszych propozycji szczególnie polecamy:
- francuską czarną komedię kryminalną - "Tylko zwierzęta nie błądzą"
- kino drogi i film inicjacyjny z ponurą wizją polskiej emigracji zarobkowej w tle - "Jak najdalej stąd"
- intrygujący portret psychologiczny małżonków w pogoni za pieniędzmi, sukcesem zawodowym i awansem społecznym - "Gniazdo"
- dokument o genialnym fotografie, autorze skandalizujących i kultowych jednocześnie aktów kobiecych - "Helmut Newton. Piękno i bestia"
- przedpremierowe pokazy dwóch filmów z Madsem Mikkelsenem - Na rauszu (20.02) i Jeźdźcy sprawiedliwości (28.02)
- szaloną komedię, w której otoczka science-fiction jest punktem wyjścia do szalonego romansu - "Palm Springs"
- film Elizy Kubarskiej o rodzinie nepalskich Szerpów, która łamie tabu biorąc udział w himalajskiej wyprawie na świętą górę wraz z wybitnymi europejskimi alpinistami - "Ściana cieni"
- czwartkowy pokaz w DKF - animację, która zdobyła ubiegłoroczne Złote Lwy na festiwalu w Gdyni - "Zabij to i wyjedź z tego miasta", po seansie zapraszamy na spotkanie z reżyserem, Mariuszem Wilczyńskim, a rozmowę poprowadzi dziennikarka i krytyczka filmowa, Adriana Prodeus /25.02./

 

 

 

Kasa kina czynna będzie już tym tygodniu na 3 Maja 22 od czwartku, 18 lutego, od godz. 14.00.

Już od dzisiaj bilety można kupić online w systemie Ekobilet, polecamy!

Osoby zainteresowane regularnym otrzymywaniem repertuaru kina REJS uprzejmie informujemy, że na stronie SOK można dodać swój adres mejlowy w celu subskrypcji newslettera.

 

 

02 - afisz lutowy 2021

02 - opis lutowych filmów 2021

02 - repertuar lutowy 2021

02 - ulotka lutowa 2021