W ramach seansów DKF Projekcja, 17 czerwca o godz. 18:00, zapraszamy na pokaz filmu "Proste rzeczy" oraz spotkanie z reżyserem, Grzegorzem Zaricznym.

Bohaterowie obrazu, Błażej i Magda, samodzielnie remontują dom w malowniczej miejscowości na Mazowszu, próbując żyć odmiennie niż większość ich rówieśników. Z realizacji powziętych celów wytrąca ich pojawienie się brata niedawno zmarłego ojca głównego bohatera. Jego nagła obecność zmusza chłopaka do zmierzenia się z bolesną przeszłością.

proste rzeczy rodzina

"Proste rzeczy" to film oparty na życiu i realnym doświadczeniu młodej rodziny, którego twórca - poruszając się na granicy fabuły i dokumentu - snuje czułą opowieści o poszukiwaniu życiowych fundamentów.

Po seansie naszym gościem będzie reżyser Grzegorz Zariczny, z którym rozmowę poprowadzi Anna Patalon.

grzegorz zariczny

Grzegorz Zariczny - absolwent reżyserii filmowej Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego oraz kursu dokumentalnego w Szkole Wajdy. W 2012 roku jego dokument krótkometrażowy „Gwizdek” miał premierę światową i otrzymał Grand Prix na festiwalu filmowym w Sundance. W 2016 roku zrealizował debiut fabularny„Fale”, który miał premierę w Konkursie Głównym MFF w Karlovych Varach. W 2020 roku ukończył swój drugi film fabularny „Proste rzeczy”, który miał polską premierę w Konkursie Głównym MFF Nowe Horyzonty.

Bilety na wydarzenie dostępne są w kasie kina, a także online.