Czy słońce, czy deszcz, zawsze warto wybrać się do kina. Choć prosimy o niejedzenie podczas seansu, doceniamy przecież zalety wybornej filmowej uczty:) A w sierpniowym menu Rejsu czeka na was wiele pyszności...
 
Na przystawkę proponujemy festiwal "Watch Docs. Prawa człowieka w filmie". Danie główne możecie skomponować samodzielnie: w zależności od preferencji macie do wyboru delikatnie słodki dokument o Władysławie Kozakiewiczu "Po złoto" lub zdecydowanie bardziej wytrawny "Spacer z aniołami". Smakowitym kąskiem będzie wyczekiwana "Annette" z Adamem Driverem w roli głównej, choć nie mniej smaczna wydaje się być "Zupa nic", przygotowana przez Kingę Dębską. Na deser rekomendujemy widowisko baletowe "Dama kameliowa" z muzyką Fryderyka Chopina. Również najmłodsi nie odejdą głodni od stołu: w każdym tygodniu w filmowym menu znajdą propozycję dla siebie.
 
Afisz sierpniowy
 
W poniedziałek, 2 sierpnia, rozpoczyna się słupska edycja 19. Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie. Wydarzenie organizowane przez Helsińską Fundację Praw Człowieka to jedna z największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom jednostki. W ciągu siedmiu dni pokazanych zostanie 19 tytułów, które będzie można zobaczyć bezpłatne w kinie Rejs, Szkole Kultury, Antrakcie Kawiarni Artystycznej i Social Club Domówce. Szczegółowe informacje na temat festiwalu można znaleźć na stronie Słupskiego Ośrodka Kultury.
 
 
W okresie wakacji nie zapominamy o najmłodszych widzach. Jeszcze do 5 sierpnia można zobaczyć na naszym ekranie disneyowską produkcję Raya i ostatni smok, a w kolejnych tygodniach zapraszamy na: poruszającą opowieść o zawirowaniach historii ukazaną z dziecięcej perspektywy (Fritzi – przyjaźń bez granic), animację o upartej, uroczej dziewczynce, Lucky, której przygoda życia zaczyna się, kiedy poznaje mustanga o imieniu Wolny Duch (Mustang z Dzikiej Doliny: Droga do wolności), a także historię najwierniejszego psa świata i jego niezwykłej podróży w poszukiwaniu domu i najlepszego kumpla (Lassie, wróć!).
 
 
Wszystkim, którzy śledzą olimpijskie zmagania, szczególnie polecamy Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza – dokument o legendarnym tyczkarzu i autorze słynnego gestu, który na Igrzyskach w Moskwie wywalczył złoty medal ustanawiając jednocześnie rekord świata. To porywająca opowieść, bogato ilustrowana materiałami archiwalnymi, o spektakularnej karierze sportowej, ale też zmieniającej się polskiej rzeczywistości.
 
 
To nie jedyna rodzima produkcja w sierpniowym repertuarze. W połowie miesiąca zapraszamy na Spacer z aniołami – dokument nagrodzony Złotym Lajkonikiem na 61. Krakowskiego Festiwalu Filmowym, a tuż pod koniec na Zupę nic, nowy film Kingi Dębskiej, która zabiera widzów w sentymentalną i pełną humoru podróż do lat dzieciństwa w PRL-u. Polskie akcenty znajdziemy również w szwajcarskiej produkcji Moja cudowna Wanda, której tytułowa bohaterka (w tej roli świetna Agnieszka Grochowska) opiekuje się schorowanym nestorem rodu Wegmeister-Gloor.
 
 
W ostatnim tygodniu sierpnia, wspólnie z Kulturalnym Punktem Zapalnym i Ukraina! Festiwal Filmowy, zapraszamy na pokazy filmowe w ramach wydarzenia Dobryj ranok - Festiwal kultury ukraińskiej. Na bezpłatnych seansach będzie można zobaczyć Obywatela Jonesa w specjalnej wersji z ukraińskim dubbingiem, Atlantydę - opowieść o byłym żołnierzu, który próbuje odnaleźć sens życia w powojennej rzeczywistości, a także U311 Czerkasy - opartą na prawdziwych wydarzeniach historię ostatniej jednostki na Krymie pływającej pod ukraińską banderą. W niedzielę, 29 sierpnia, opowieści o morskim trałowcu towarzyszyć będzie spotkanie i rozmowa z reżyserem filmu, Tymurem Yashchenko.
 
 
Miłośników wielkich widowisk na dużym ekranie z pewnością ucieszy wiadomość, że po długiej przerwie wraca nasz cykl, w którym prezentujemy opery, balety oraz spektakle z najlepszych światowych scen. W ostatnią sobotę wakacji, 28 sierpnia, o godz. 14:30 zapraszamy na retransmisję Damy kameliowej z Teatru Bolszoj w Moskwie, z muzyką Fryderyka Chopina.
 
Szczegółowy repertuar znajdą Państwo w załączniku oraz na naszej stronie. Bilety na wszystkie seanse dostępne są już w sprzedaży internetowej.
 
Jednocześnie informujemy, że w dniach 9-17 sierpnia, z powodu prac prowadzonych w Emceku, kino będzie zamknięte. Za utrudnienia przepraszamy.