NOW2017 193 marca 2017 odbyła się finałowa gala IX Edycji Konkursu dla plastyków-amatorów, "Niekontrolowany Obszar Wrażliwości".

W czasie imprezy ogłoszono wyniki obrad jury oraz wręczono nagrody.

Z protokołu komisji oceniającej prace IX Konkursu Plastycznego „Niekontrolowany Obszar Wrażliwości”, z dnia 10 lutego 2017 r.:

Jury w składzie:

1. art.pl. dr Aleksandra Jadczuk - wykładowca na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku - Wydział Malarstwa - przewodnicząca Komisji
2. art.pl. Edyta Wolska - dyrektor Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku,
3. art.pl. dr Michał Rosa - rzeźbiarz, wykładowca w Akademii Pomorskiej i Liceum Plastycznym w Słupsku,
4. Wanda Janowicz - laureatka VIII Konkursu Plastycznego „ Niekontrolowany Obszar Wrażliwości”,

po obejrzeniu 161 prac, 94 autorów, w tym 120 obrazów i 41 rzeźb, postanowiło przyznać następujące nagrody:

1. Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego – Mieczysława Struka, w wysokości 2.000 zł, przyznano Andrzejowi Mozolowi ze Słupska za tryptyk pt. ”Iluzja czasu i przestrzeni”.

2. Stypendium im. Stefana Morawskiego i Iwony Grzymskiej, ufundowane przez Krzysztofa Rzymskiego z Toronto, w wysokości 1.200 zł, przyznano Elżbiecie Bernackiej Hanus ze Smołdzina za pracę „Nieznane”

3. Nagrodę Prezydenta Słupska - Roberta Biedronia, w wysokości 1.000 zł, jury podzieliło na dwie nagrody po 500 zł i przyznało:

  • Halinie Janiszewskiej ze Słupska za pracę „Opuszczone gniazdo”
  • Waldemarowi Faryno z Człuchowa za rzeźbę „Wszyscy ludzie są równi”

4. Nagrodę Starosty Słupskiego – Zdzisława Kołodziejskiego, w wysokości 1.000 zł, jury podzieliło po 500 zł i przyznało:

  • Władysławowi Rybakowi z Siemianic za pracę „Kopy siana”
  • Zenonowi Skibińskiemu z Ustki za obie rzeźby „Kadr” ,”Bez tytułu”

5. Nagrodę Rektora Akademii Pomorskiej dr hab.inż, prof. nadzw. Zbigniewa Osadowskiego, w wysokości 500 zł, przyznano Judycie Ludwińskiej z Łącka gm. Postomino, uczennicy IV kl. Liceum Plastycznego ze Słupska, za pracę -  martwa natura.

6. Nagrodę Dyrektora Liceum Plastycznego – Moniki Stępnik, w wysokości 500 zł, przyznano Małgorzacie Smarczewskiej – Perchacz ze Słupska, za tryptyk rzeźbiarski w glinie „Torby”,

7. Nagrodę Proboszcza Parafii Św. Jacka – ks. Józefa Dominiczaka, w wysokości 500 zł, przyznano Tomaszowi Grońskiemu ze Słupska za tryptyk - płaskorzeźbę w drewnie „Droga Krzyżowa”,  

8. Nagrodę Dyrektora Słupskiego Ośrodka Kultury – Jolanty Krawczykiewicz, w wysokości 500 zł, przyznano Jackowi Janowskiemu ze Słupska za rzeźbę w drewnie i metalu „Żuraw”,

9. Nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Obszar Wrażliwości Artystycznej – Elżbiety Żołyniak, w wysokości 200 zł, przyznano Helenie Has ze Słupska za pracę „Król przestrzeni”.

Obecną edycję Konkursu Plastycznego Niekontrolowany Obszar Wrażliwości należy uznać za bardzo udaną. Wśród zgłoszonych prac jest wiele realizacji świadczących o dużym zrozumieniu warsztatu i idei plastycznych. Odnosi się to zarówno do koloru jak i formy przestrzennej. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach!

GALERIA ZDJĘĆ (KLIKNIJ)