U311 Czerkasy

Kino
Termin: 2021-08-29 18:00

Miejsce: kino Rejs, al. 3 Maja 22

Polska, Ukraina 2019, 102 min

reżyseria: Tymur Yashchenko
scenariusz: Tymur Yashchenko, Robert Kwilman
obsada: Evgeny Avdeenko, Vitalina Bibliv, Evhenii Lamakh, Orest Garda, Serhiy Detyuk

Jest rok 2014. Miszko i Lew są kolegami z jednej wsi, którzy służą na trałowcu „Czerkasy” należącym do marynarki wojennej Ukrainy. Stacjonują w porcie krymskiego jeziora Donuzław połączonego z Morzem Czarnym. Kiedy rozpoczyna się inwazja Krymu przez „zielone ludziki”, a prezydent Janukowycz ucieka z kraju, „Czerkasy” wraz z innymi statkami floty ukraińskiej zostaje zablokowany na jeziorze. Kolejne ukraińskie statki poddają się Rosjanom, jedynie załoga trałowca „Czerkasy” stawia opór. Tymczasem Rosjanie przygotowują się do szturmu trałowca. Marynarze muszą podjąć decyzję czy bronić się za wszelką cenę i do końca. Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia ostatniej jednostki na Krymie, która pływała pod ukraińską banderą.

bilety: wstęp bezpłatny

Seans organizowany w ramach wydarzenia DOBRYJ RANOK - FESTIWAL KULTURY UKRAIŃSKIEJ we współpracy z UKRAINA! Festiwal Filmowy oraz stowarzyszeniem Kulturalny Punkt Zapalny.

 

Telefon
507 846 243
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona WWW

 

Terminy


  • 2021-08-29 18:00