plakat komeda 20149 listopada rozpoczyna się XX edycja Komeda Jazz Festival, bez wątpienia najważniejsze święto dla słupskich fanów twórczości Krzysztofa Komedy oraz szeroko rozumianego jazzu. W sobotę 15 listopada o godz. 19:00 Festiwal zagości w Teatrze Rondo gdzie wystąpią: Artur Dutkiewicz Trio oraz Karen Edwards.

Bilety w cenie 80 zł do nabycia w Teatrze Rondo.

Artur Dutkiewicz Trio "Prana" (Artur Dutkiewicz - fortepian, Michał Barański - kontrabas, Łukasz Żyta – perkusja)

"Prana" to w sanskrycie - najstarszym języku świata - siła i energia życia, przejawiająca się jako entuzjazm, radość i kreatywność.

artur dutkiewicz trio ciut jas largeKompozycje Artura Dutkiewicza to słowiańska śpiewność (Polish Mazurka), rytm i improwizacyjny idiom współczesnego jazzu (Prana) oraz spokój i medytacyjność fraz (Om Namo Bhagavate). Ostatni utwór (Wujek Tomek) przywołujący bluesowe korzenie jazzu, poświęcony jest pamięci legendarnego saksofonisty - Tomasza Szukalskiego, z którym pianista występował przez wiele lat.

 Wielką siłą są oszałamiające solówki lidera (Artura Dutkiewicza) i jego niekonwencjonalne prowadzenie zespołu oraz współpraca wszystkich muzyków. Moim zdaniem to najlepsze trio pianisty w jego karierze. Przypominam sobie (pomimo innej stylistyki), historyczne i wzorcowe dla takiego składu tria Ahmada Jamala.
Artur Dutkiewicz osiągnął własny styl, jasną osobowość muzyczną, jest rozpoznawalnym, co dla jazzmana najważniejsze.
Piotr Rodowicz, Jazz Forum

 

Karen Edwards  (Karen Edwards – wokal, fortepian, Tomasz Kupiec – gitara basowa, Adam Czerwinski – perkusja)

edwards medium

Pierwszą edukacje muzyczną odebrała u swojego ojca, który był dyrektorem muzycznym lokalnego kościoła Baptystów. Tak więc już od dzieciństwa muzyka soul i gospel stała się główną inspiracją tej wybitnej pieśniarki i pianistki. Edwards ukończyła studia na uniwersytecie North Texas w klasie fortepianu. Jest niezwykłą pianistką i wokalistką, wielokrotnie nagradzaną „Grammy Award for Jazz Performance”

Współpracowała sukcesywnie z wieloma światowej sławy artystami takimi jak: Stevie Wonder, Tony Bennett, Pharoah Sanders. Ostatnio współpracowała ze słynnym Prince’m.

Występowała w New York i Los Angeles w klubach i teatrach muzycznych. Jako główna gwiazda prowadziła kilka lat cotygodniowy „show” w Atlancie. Występowała na całym świecie i wielokrotnie w Europie, gdzie po udanych koncertach w Niemczech otrzymała propozycję uczenia jazzowego śpiewu i improwizacji w Monachijskim Konserwatorium Muzycznym im. Ryszarda Straussa. Występuje najczęściej w USA, gdzie oprócz koncertów zagrała w kilku filmach muzycznych rownież jako aktorka.

Karen Edwards to jedna z najciekawszych amerykańskich wokalistek młodego pokolenia. Jej koncert to wspaniałe przeżycie muzyczne, ale również wyśmienity show. Wiele lat współpracowała z Jarkiem Śmietaną i jego triem, z którym odbyła wiele koncertów w całej Europie.

Zobacz pełen program Komeda Jazz Festival