Zawsze zastanawiałeś się, jak to jest stać na scenie przed publicznością? Chciałbyś poznać mechanizm działania Teatru? Ruchu scenicznego? Improwizacji? Rytmiki, baletu? Czy jednak wolałbyś stanąć z boku, z obiektywem i uwiecznić pełne emocji chwile? Jeśli odpowiedź na którekolwiek z powyższych pytań brzmi: TAK! to RONDO na ferie! jest propozycją skierowaną właśnie do Ciebie! Może jednak nie masz czasu, albo wolisz, żeby Twoje rodzeństwo bądź dziecko wzięło udział w kreatywnych zajęciach i rozwinęło drzemiący w nim potencjał twórczy? Nie zwlekaj: zapisz je na nasze otwarte, feryjne zajęcia. RONDO na ferie! to oferta bezpłatnych, otwartych warsztatów skierowanych przede wszystkim do dzieci i młodzieży, przygotowana wspólnie przez Teatr Rondo i Pracownię Fotografii Cyfrowej i Analogowej Słupskiego Ośrodka Kultury.

23 lutego zapraszamy do Ośrodka teatralnego Rondo na premierowy pokaz spektaklu "Aala, Oola" w wykonaniu Aleksandry Kalisty i Alicji Studzińskiej. inscenizacja: Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska, Maciej Sierosławski wystawa fotograficzna: Jadwiga Girsa-Zimny grafika: Paweł Sadowski 23 lutego 2019, godz. 18.00, Ośrodek Teatralny Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5 bilety: N-15,00 U-10,00 rezerwacje: tel. 59 84 263 49
Buddyjski Ośrodek Medytacyjny w Słupsku zaprasza na publiczny wykład który umożliwi zapoznanie się z różnymi metodami pracy z umysłem, medytacją i wiedzą w oparciu o nauki Buddy. Wykład poprowadzi doświadczony świecki nauczyciel Diamentowej Drogi - Rafał Olech. Podzieli się on z nami podczas spotkania wiedzą która jest żywym przekazem pochodzącym od historycznego Buddysprzed 2500 lat. Pomimo tak znacznego upływu czasu nauki są cały czas aktualne, skuteczne i umożliwiające pełny rozwój ludzkiego potencjału. Wykład odbędzie się w Teatrze Rondo przy ulicy Niedziałkowskiego 5 w Słupsku w najbliższą sobotę 26 stycznia o godzinie 18.oo. Tematem jest "Medytacja w Buddyzmie" Wykład jest bezpłatny.
"Był rok 1919. W Salach Redutowych Teatru Wielkiego w Warszawie rozpoczęła działalność niezwykła placówka – Teatr Reduta. (...) W Teatrze Reduta na pierwszym miejscu było SŁOWO. Nie widowiskowa inscenizacja, nie scenografia i kostium, nie aktorskie gwiazdorstwo, nie starania o efekt i kokietowanie widowni. SŁOWO miało pobudzać, budować, angażować wyobraźnię widza." Zapraszamy do udziału w 64 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który jest imprezą otwartą dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych. Eliminacje powiatowe odbędą się 23 marca 2019 w Ośrodku Teatralnym RONDO. Zgłoszenia w nieprzekraczalnym terminie do 15 marca 2019.

Okres dorastania to z jednej strony wielkie nadzieje i plany, angażowanie się w rzeczy nowe i „smakowanie” życia, z drugiej zaś: mierzenie się ze zmianami, duża niepewność i doświadczanie wielu różnych emocji, nieraz bardzo intensywnie. Jak radzić sobie z trudnymi emocjami? W jaki sposób maksymalizować te pozytywne? I dlaczego to takie ważne? Zapraszamy 29 stycznia o godz. 17.00 do Ośrodka Teatralnego RONDO na wykład Małgorzaty Osowieckiej, psycholog z sopockiego wydziału Uniwersytetu SWPS. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jak radzić sobie z trudnymi emocjami i w pełni wykorzystywać emocje pozytywne?

Ośrodek Teatralny Rondo zaprasza na kolejne już spotkanie z cyklu "Rozmowy przy kawie o prawie". Spotykamy się w poniedziałek, 28 stycznia o godz. 17.00 Tym razem chcielibyśmy Państwa zaprosić na spotkanie z Dariuszem Mazurem, Sędzią Sądu Okręgowego w Krakowie, Rzecznikiem Prasowym Stowarzyszenia Sędziów "Themis". Tematem przewodnim tego spotkania będzie szeroko pojęta komunikacja sądu z obywatelem, ze stronami postępowania.Jak powinien Sąd, sędzia komunikować się ze społeczeństwem, słowem, na piśmie i w mediach. Jak to wygląda na codzień, a jakie są oczekiwania obu stron.Jaka jest rola publiczności na sali rozpraw, co jej wolno, a czego już nie? W jaki sposób zwracać się do sędziego, do Sądu ...Jakie są oczekiwania mediów i wobec nich ... Będzie również o komunikacji w przestrzeni publicznej i o udziale sędziego w debacie publicznej. O wolności wyrażania poglądów i wolności słowa, również w Sądzie. A także o komunikowaniu się przez Sąd poprzez orzeczenia i ich uzasadnienia, a to na przykładzie sprawy o ekstradycję dotyczącej Romana Polańskiego. Bardzo serdecznie zapraszamy!!!
Teatr Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprasza na spektakl teatralny pt. „Głosy spod ziemi” w reżyserii prof. Daniela Kalinowskiego, który odbędzie się 25 stycznia br. w OT „RONDO” o 19.00. Spektakl powstał w oparciu o relacje, wspomnienia i opracowania historyczne na temat Piaśnicy zwanej Kaszubską Golgotą. „Głosy spod ziemi” to artystyczna opowieść o lasach piaśnickich, miejscu zagłady polskiej i kaszubskiej inteligencji dokonanej w pierwszych miesiącach II wojny światowej. Według różnych źródeł hitlerowcy zamordowali od 12 do 14 tys. ludzi. Spektakl ma formę nielinearną i metaforyczną. Jest formą zmierzenia się ze złem drzemiącym w każdej wojnie. Przedstawienie zostało przygotowane w cyklu warsztatów literacko-teatralnych przez słuchaczy i członków grupy teatralnej Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Powstało w ramach programu MKiDN Edukacja kulturalna (II edycja projektu Piaśnica – kultura miejsca, koordynowanego przez Fundację im. Księdza Profesora Włodzimierza Sedlaka Prezentacja: Ośrodek Teatralny Rondo w Słupsku, 25 stycznia br. o 19.00. Serdecznie zapraszamy, WSTĘP WOLNY
W najbliższych tygodniach nadarzy się kolejna okazja, by zobaczyć "Burzę" Williama Szekspira w wykonaniu LUŹNEGO SKŁADU ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. To ważny spektakl, który opowiada o odkrywaniu siebie, potrzebie akceptacji i poszukiwaniu drogi do wolności. Zapraszamy w dwa najbliższe styczniowe czwartki, tj. 24 i 31 stycznia 2019 r. o godz. 11.00. do Ośrodka Teatralnego Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a. Wstęp - bilety za symboliczną kwotę 5 zł/os. dostępne są w kasie OT Rondo.

Już w najbliższy czwartek, 13 grudnia o godz. 18.00 Ośrodek Teatralny Rondo zaprasza na spektakl "A po tym nastała cisza" w wykonaniu grupy teatralnej Poczekalnia Snów, oraz spotkanie autorskie z Piotrem Macierzyńskim - poetą, którego twórczość posłużyła za kanwę przedstawienia. "A po tym nastała cisza" porusza trudny temat holokaustu widzianego oczami ofiar. Żydzi, Polacy, Cyganie – każdy opowiada widzom o swoim dramacie, życiu w obozie, lękach, pragnieniach i tęsknotach. Napisany przez Wiesława Dawidczyka tekst oparty został na motywach wierszy Piotra Macierzyńskiego – łódzkiego poety, laureata konkursów poetyckich organizowanych w Polsce (m.in.: H. Poświatowskiej, Z. Herberta, „Czasu Kultury”). Jego wiersze były tłumaczone na wiele języków, w tym na: włoski, chorwacki, słoweński, czeski, słowacki, niemiecki, hiszpański, litewski, francuski, kataloński, bułgarski. W 2011 roku w języku ukraińskim ukazał się wybór wierszy pt. „тьфу, тьфу”, a w 2015 w Pradze wyszedł zbiór „Antologie esesáckých básní”.  Bilety na spektakl w cenie 5 zł dostępne są w kasie OT Rondo od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 - 16.00, lub bezpośrednio przed spektaklem. Zapraszamy.
15 grudnia, już po raz czwarty grupa młodzieży "Projekt Mokotów" i "Mokociaki" przedstawią w schronisku Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Słupsku występ świąteczny. Przygotowany pod okiem instruktorów Wiesława Dawidczyka i Małgorzaty Burjan program będzie obejmował recytację wierszy polskich poetów na temat świąt. Grupa wspólnie zaśpiewa również przygotowane kolędy.

14 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy do Ośrodka Teatralnego RONDO na spektakl interaktywny "Damy, nie damy" w reżyserii Diany Karamon Damy, nie damy - to spektakl poruszający temat odrzucenia ze względu na odmienne poglądy i pochodzenie. Przyglądamy się odrzuceniu, które w człowieku jako jednostce społecznej wywołuje poczucie winy i odpowiedzialności za zaistniałą sytuację. Przyrodzona człowiekowi potrzeba poczucia przynależności, sprawia, że niejednokrotnie pomimo złości, strachu i smutku, bywamy skłonni do usilnej walki o akceptację osób odpowiedzialnych za wykluczenie. Szczególnie, gdy odrzuca nas środowisko, do którego należy ukochana osoba.