Zakończyliśmy kwalifikacje uczestników Finału TTJA 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W tym roku w części konkursowej zobaczymy 15 spektakli z całej Polski. W programie bardzo różnorodne poszukiwania literackie, twórcy współcześni i klasyka a także scenariusze autorskie. Co się kryje pod inspiracjami do scenariuszy i tytułami monodramów? - będzie można zobaczyć 2 i 3 września na scenie OT Rondo i PTL Tęcza. Szczegółowy program wkrótce. Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

02-04 września 2021 – 18. „Sam na scenie”, czyli Finał Turnieju Teatrów Jednego Aktora 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jeśli macie czas i zapał, to ta propozycja jest dla Was! Propozycja dla wszystkich, którzy chcieliby pomóc w organizacji wyjątkowego wydarzenia - festiwalu 18. "Sam na scenie". Czekamy na Wasze zgłoszenia! 

Jeden juror, ale wiele werdyktów. Jedno źródło inspiracji, ale niezliczona ilość dziedzin. Jeden festiwal, ale trzy dni. Jeden Witkacy, ale 24. Międzynarodowy "Witkacy pod strzechy"!! Wbrew pandemicznym miazmatom i wiatrowi historii również w tym roku zapraszamy do Teatru Rondo na 24. Międzynarodowy Konkurs  Interpretacji Dzieł S.I. Witkiewicza "Witkacy pod strzechy"! To unikalne wydarzenie umożliwiające spotkanie twórców zajmujących się wszystkimi dziedzinami sztuki. Nieważne czy jesteś scenicznym wyjadaczem, czy początkującym malarzem, pisarzem, performerem czy wykładowcą - jeśli twórczość, filozofia lub życie Witkacego inspirują Twoje artystyczne poszukiwania to zapraszamy Cię do wzięcia udziału w tegorocznej edycji "Witkacego pod strzechy" 😉

Po sukcesie na wojewódzkim szczeblu, Pani Danusia Magierska reprezentowała woj. pomorskie w centralnym etapie 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Ostrołęce, zdobywając II. nagrodę w kategorii recytacji dorosłych. Konkurencja w tym roku była niezwykle mocna, bo do Ostrołęki przyjechali najlepsi recytatorzy reprezentujący wszystkie województwa w kraju. Oprócz uznania komisji konkursowej, Pani Danusia otrzymała mnóstwo gratulacji i pochwał od pozostałych uczestników konkursu. My również przyłączamy się z gratulacjami i życzymy kolejnych sukcesów! Danuta Magierska jest aktorką Teatru Dojrzałego i Sceny Recytacji, prowadzonych przez naszego instruktora Wiesława Dawidczyka, któremu również gratulujemy.
Już za niespełna dwa tygodnie ruszamy z realizacją półkolonii w ramach programu „Lato w teatrze”. Projekt „Opowiem Ci…” zakłada działania o charakterze integracyjnym z udziałem młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Opowiadanie o sobie bywa problematyczne, a jednak ludzie mają wewnętrzną potrzebę nadawania sensu otaczającej rzeczywistości – chcemy to wykorzystać i pokazać jak wielka jest siła naszych myśli o sobie. Uczestnicy będą pracować twórczo w dwóch grupach warsztatowych: aktorskiej i muzycznej. Celem tych spotkań będzie konstruowanie autonarracji, czyli opowiadań na własny temat. Dwutygodniowe warsztaty zakończą się pokazem spektaklu, stworzonego przez uczestników.

Działający przy Słupskim Ośrodku Kultury Teatr Tańca ENZA zaprasza w najbliższy piątek, 18 czerwca o godz. 19.05 na podwójną dawkę tanecznych emocji ubarwionych pędzlem hiszpańskich mistrzów malarstwa.

Słupski Ośrodek Kultury w ramach programu Pozytywnie Otwarci przygotował przedstawienie teatralne pt. „Czy już wtedy wiedziałaś?”. Celem inicjatywy jest podniesienie świadomości zagrożenia HIV oraz poziomu wiedzy o możliwościach terapii i normalnego życia z tym wirusem. To bardzo potrzebne, ponieważ, jak wynika z danych NIZP-PZH, codziennie 3-4 osoby dowiadują się w Polsce o swoim seropozytywnym statusie. W dodatku tylko co 10 Polak zrobił test na HIV, a w dobie pandemii COVID-19 liczba wykonywanych badań w tym kierunku spadła prawie o połowę. Wiele osób może więc żyć, nie zdając sobie sprawy ze swojego zakażenia i nie podejmując leczenia.

W sobotni wieczór, 5 czerwca w Ośrodku Teatralnym RONDO swój jubileusz 35-lecia pracy scenicznej obchodził instruktor teatralny i reżyser - Wiesław Dawidczyk. Z tej okazji dla licznie przybyłych gości przygotował mini-recital zatytułowany "Piosenki Współistniejące" Po recitalu przyszedł czas na odrobinę wspomnień. Wśród zaproszonych gości znaleźli się młodsi i starsi uczestnicy zajęć teatralnych prowadzonych przez jubilata. Wśród nich m.in. Maciej Gierłowski, aktor Teatru Lalki Tęcza, w którym przed laty pracował również Wiesław Dawidczyk. Swoje życzenia przekazała również Prezydentka Słupska Krystyna Danilecka-Wojewódzka. Nie zabrakło również odrobiny wzruszeń i wyrazów uznania skierowanych do instruktora. O tym, jak dużą estymą cieszy się wśród swoich wychowanków niech świadczy poniższy list, który napisała i publicznie odczytała na sobotniej imprezie uczestniczka zajęć teatralnych, Patrycja Gorczyńska. List publikujemy za zgodą autorki.

31 maja odbył się XXXVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej dla uczniów szkół podstawowych. Uczestnicy nie zawiedli i licznie przybyli do Ośrodka Teatralnego Rondo, by zmierzyć się z trudną sztuką recytacji. Komisja w składzie: Przemysław Laskowski Igor Chmielnik Maciej Banachowski

Ośrodek Teatralny RONDO oraz grupa teatralna Materia Prima zapraszają na PIOSENKI PRZECIWKO LUDZKOŚCI po lockdownie - 29 maja o godzinie 18:00Pójdźmy wszyscy do teatru! Nie może Was tu zabraknąć!

W dniu 15 maja w Ośrodku Teatralnym RONDO odbyły się eliminacje do wojewódzkiego etapu 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w dniu 30 maja w Kwidzynie.