Słupski Ośrodek Kultury, Ośrodek Teatralny Rondo wraz z Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego zapraszają nauczycieli, pedagogów i animatorów do udziału w BEZPŁATNYCH warsztatach "Jak wykorzystać pedagogikę teatru w praktyce szkolnej i przedszkolnej? oraz na prezentację portalu „TEATROTEKA SZKOLNA". 21 września 2020 r. godz. 16.00-19.00, OT Rondo (ul. Niedziałkowskiego 5a w Słupsku)

Słupskie Towarzystwo Kultury Teatralnej - Teatr Rondio i Słupski Ośrodek Kultury mają zaszczyt zaprosić na 23. Międzynarodowy Konkurs Interpretacji Dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza "Witkacy pod strzechy", który odbędzie się w dniach 17-19 września. Program festiwalu: (bezpłatny wstęp na wydarzenia, zapisy pod nr tel. 598426349)

„Dynamiczna rzeczywistość” zmusza raz po raz do modyfikacji ustaleń. Teraz z przyczyn organizacyjnych (ściśle rzecz biorąc – hotelowych)  konieczna jest korekta w kalendarzu finałowych spotkań 65 OKR. Oto ona i wynikające z niej pewne „rozluźnienie” regulaminu w odniesieniu do eliminacji wojewódzkich:   Finałowy turniej teatrów jednego aktora w Słupsku odbędzie się w dniach15 – 18 października 2020 r.(nie jak wcześniej planowano – 1 – 3 października 20).

Grupa TEATR DOJRZAŁY ogłasza nabór na zajęcia teatralne pod czujnym okiem instruktora OT Rondo Wiesława Dawidczyka. Zajęcia dla osób dorosłych i seniorów. Terminy zajęć ustalane są indywidualnie, z uwzględnieniem godzin przedpołudniowych.

Grupa teatralna DZIECIAKI ZZA KURTYNY ogłasza nabór! Zapraszamy dzieci w wieku 8-11 lat na zajęcia teatralne do OT Rondo. Zajęcia będą odbywać się w każdą środę w godz. 16.00 – 18.00.

Słupski Ośrodek Kultury i Kulturalny Punkt Zapalny zapraszają 12 września o godz. 19.00 na monodram muzyczny "Kim jest Wiera Gran", prezentowany w ramach 18. Dni Kultury Żydowskiej. Bezpłatne wejściówki zarezerwować można w Teatrze Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a, lub pod nr tel. (59) 842 63 49

Kochani Tangowicze ze Słupska i okolic. Klub "Tango en la Rotonda" wznawia swoją działalność. Spotykamy się już 4 września, o godz. 19:00.

Ilość nadesłanych w tym roku zgłoszeń przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Po zarwaniu wielu nocy i hektolitrach wypitej kawy, komisja kwalifikacyjna w składzie: Jolanta Krawczykiewicz, Aleksandra Karnicka i Michał Studziński wyselekcjonowała prace, które zakwalifikowały się do 23. Międzynarodowego Konkursu Interpretacji Dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza "Witkacy pod strzechy". 

„Graj!” - film zrealizowany przez uczestników projektu „Wspólny język” ze Słupskiego Ośrodka Kultury w ramach programu „Lato w teatrze” Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.

Słupski Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie z Khedi Alievą, fundatorką i prezeską Fundacji Kobiety Wędrowne oraz działaczką na rzecz integracji migrantów w lokalnych społecznościach. Spotkanie odbędzie się 8 sierpnia o godzinie 17.oo w Ośrodku Teatralnym RONDO przy ul. Niedziałkowskiego 5a.

15 sierpnia inaugurujemy festiwal "Zakochani w Japonii - Słupskie Hanami", którego celem jest przybliżenie mieszkańcom Słupska kultury i tradycji Kraju Kwitnącej Wiśni. Planowane pierwotnie na kwiecień (okres kwitnienia wiśni) wydarzenie nie mogło się odbyć z powodu pandemii Covid-19, dlatego cieszymy się niezmiernie z faktu, że mimo przeciwności losu udało nam się dopiąć kwestie organizacyjne i przez ponad miesiąc będziemy mogli zgłębiać tajemnice Japonii, spotykając się na prelekcjach, warsztatach, wystawach i seansach filmowych. Festiwal został objęty patronatem honorowym przez Ambasadę Japonii w Polsce.